18-latek zatrzymany. Chciał zgwałcić 8-latkę w windzie

56 684860 1

Obserwował wracające ze szkoły dziewczynki, wreszcie upatrzył sobie ofiarę. Poszedł za ośmiolatką do bloku, wsiadł z nią do windy i... zaatakował.

W jednym z wieżowców w dzielnicy Ruda, w windzie, młody mężczyzna obezwładnił dziewczynkę i zaczął dotykać jej intymnych miejsc. Na szczęście krzyki przerażonego dziecka spłoszyły pedofila. Kiedy dziewczynka opowiedziała o tym traumatycznym przeżyciu rodzicom - natychmiast wezwali policję.

- Jej opis napastnika był tak precyzyjny, że kryminalni od razu wytypowali potencjalnego sprawcę. Kiedy przyjechali do jego mieszkania, był nawet ubrany dokładnie tak, jak opisała to ofiara - mówi asp. szt. Arkadiusz Ciozak z KMP w Rudzie Śląskiej.

Policjanci nie mieli problemu z ustaleniem jego personaliów, bo młody mężczyzna dopiero co wyszedł z poprawczaka po trzyletnim pobycie za gwałt na 9-latce. Okazało się, że zakład wychowawczy go nie wychował.

18-latek mieszka 300 metrów od szkoły i w toku śledztwa przyznał się, że obserwował wracające z zajęć dziewczynki. Już wcześniej próbował zaatakować - gonił jedną z uczennic, ale tej udało się uciec do klatki. Inną śledził, ale ta zorientowała się i uciekła.

Prokurator przedstawił mężczyźnie zarzut dopuszczania się innych czynności seksualnych wobec małoletniej poniżej 15 roku życia. Sąd już zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt tymczasowy. Teraz zamiast trzech lat w poprawczaku - grozi mu nawet 12 lat więzieniu. Niewykluczone, że na jaw wyjdą jeszcze inne usiłowania lub przestępstwa tego młodego rudzianina.

Zgłoś przestępstwo! Ostrzeż dzieci w innych Śląskich miastach

Wiesz lub podejrzewasz, że ktoś popełnił przestępstwo pedofilii lub inne nadużycie seksualne na szkodę małoletniego poniżej lat 15? Zgłoś to do Państwowej Komisji ds. Pedofilii lub do najbliższego komisariatu policji. 

czytaj więcej:

Pilne knurów

Na osiedlu 1000-lecia runął kawałek drzewa. Strażacy...

84458 AE8 AD38 43 EB 8733 3 ED5 F36 D7 F05

Nocny pożar domu w Knurowie. Strażacy pracowali do późnej...

Pilne knurów

PILNE: Mocny wybuch w Pilchowicach. Na miejscu 10...

82 EE9 AE2 0 F5 C 43 B4 BEE6 57490 DD53 B21

Wypadek spadochroniarza na lotnisku w Gliwicach. LPR na...

5845 C5 B6 3 EA4 405 B A9 EF 47567 AACC825

Żenujące zachowanie kobiety. Widząc potrącenie 18-letniej...

Osp szczyglowice

Strażacy z Knurowa-Szczygłowic znów zaalarmowani

Sczyglowice

Skąd tyle patroli policji w Knurowie-Szczygłowicach?