18-latek zatrzymany. Chciał zgwałcić 8-latkę w windzie

Obserwował wracające ze szkoły dziewczynki, wreszcie upatrzył sobie ofiarę. Poszedł za ośmiolatką do bloku, wsiadł z nią do windy i... zaatakował.

56 684860 1

W jednym z wieżowców w dzielnicy Ruda, w windzie, młody mężczyzna obezwładnił dziewczynkę i zaczął dotykać jej intymnych miejsc. Na szczęście krzyki przerażonego dziecka spłoszyły pedofila. Kiedy dziewczynka opowiedziała o tym traumatycznym przeżyciu rodzicom - natychmiast wezwali policję.

- Jej opis napastnika był tak precyzyjny, że kryminalni od razu wytypowali potencjalnego sprawcę. Kiedy przyjechali do jego mieszkania, był nawet ubrany dokładnie tak, jak opisała to ofiara - mówi asp. szt. Arkadiusz Ciozak z KMP w Rudzie Śląskiej.

Policjanci nie mieli problemu z ustaleniem jego personaliów, bo młody mężczyzna dopiero co wyszedł z poprawczaka po trzyletnim pobycie za gwałt na 9-latce. Okazało się, że zakład wychowawczy go nie wychował.

18-latek mieszka 300 metrów od szkoły i w toku śledztwa przyznał się, że obserwował wracające z zajęć dziewczynki. Już wcześniej próbował zaatakować - gonił jedną z uczennic, ale tej udało się uciec do klatki. Inną śledził, ale ta zorientowała się i uciekła.

Prokurator przedstawił mężczyźnie zarzut dopuszczania się innych czynności seksualnych wobec małoletniej poniżej 15 roku życia. Sąd już zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt tymczasowy. Teraz zamiast trzech lat w poprawczaku - grozi mu nawet 12 lat więzieniu. Niewykluczone, że na jaw wyjdą jeszcze inne usiłowania lub przestępstwa tego młodego rudzianina.

Zgłoś przestępstwo! Ostrzeż dzieci w innych Śląskich miastach

Wiesz lub podejrzewasz, że ktoś popełnił przestępstwo pedofilii lub inne nadużycie seksualne na szkodę małoletniego poniżej lat 15? Zgłoś to do Państwowej Komisji ds. Pedofilii lub do najbliższego komisariatu policji.

czytaj więcej:

Potrącenie

Na ul. Rybnickiej potrącono 21-latka. Trafił...

DB8 DAF94 8961 4253 96 FD 32221 DE69 EFB

Drzewo zagrażające życiu lub zdrowiu dzieci...

1178 FCAD 0944 4 DAD AC8 A 24 B3 BD5 EE3 D3

Działania policji w dzień Wszystkich Świętych....

6 AC96790 73 C4 42 DF 81 C5 7 E9 D2 B214 D49

Straż Miejska nęka kierowców osiedla...

Policja

18-latek strzelił sobie w głowę. Jego stan jest...

Pilne knurów

Poważny wypadek na ul. Niepodległości w...

Policja

Knurowianin znęcał się nad partnerką. Sprawą...