IMG 4381

647 osób popiera utworzenia plaży w mieście na placu 700-lecia

W poniedziałek, 10 maja, rozpocznie się zbieranie projektów Budżetu Obywatelskiego, które mogą zostać zrealizowane, w 2022 roku w Knurowie.

Wczoraj na łamach naszego portalu informacyjnego opublikowaliśmy artykuł z ankietą, pytając mieszkańców co myślą o projekcie utworzenia sztucznej plaży w centrum miasta, na placu 700-lecia w Knurowie.

W kilka godzin artykuł dotarł do ponad 25 tysięcy czytelników, jednocześnie gromadząc 144 komentarzy oraz 682 reakcji użytkowników.

–– To świetna informacja, że pomysł utworzenia takiego miejsca w Knurowie cieszy się, aż tak ogromnym zainteresowaniem mieszkańców Knurowa. Obiecuje, że wspólnie ze ekspertami postaram się przygotować projekt utworzenia miejsca, które połączy wszystkich mieszkańców - starszych i młodszych. Mam nadzieję, że taka sama liczba osób, a nawet większa odda głos na w/w projekt podczas głosowania obywatelskiego. Pamiętajcie, że Budżet Obywatelski daje nam możliwość utworzenia takiego miejsca. - mówi pomysłodawca projektu, Dominik Borczyk

Przypomnijmy o co chodzi

Plaża w centrum miasta pomysłem na lokalny Budżet Obywatelski. Niektórzy mogą powiedzieć, iż pomysł jest niemożliwy do zrealizowania, ale skoro inne miasta mogą, to czemu my nie możemy?

W poniedziałek, 10 maja, rozpocznie się zbieranie projektów, które mogą zostać zrealizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego. Jednym z pomysłów redakcji Twój Knurów jest sztuczna plaża, która miałaby powstać w centrum miasta, na placu 700-lecia, czyli jednym z największych wybiegów dla psów na Śląsku.

Dlaczego plac 700-lecia?

Możemy zauważyć, iż na placu 700-lecia nic się nie dzieje, a przed pandemią organizowano w tym miejscu kilka razy w ciągu roku imprezy i wydarzenia plenerowe. Czy można wykorzystać ten teren w lepszy sposób aktywizując mieszkańców Knurowa do spędzania czasu na świeżym powietrzu w klimacie przypominającym wakacje nad morzem? Jasne, że tak.

Leżaki, palmy, parasole, grille - wizja Twój Knurów

Na placu 700-lecia od maja do września mogłoby powstać miejsce przeznaczone dla młodszych i starszych mieszkańców Knurowa. W ciągu wakacyjnego, słonecznego dnia najmłodsi mieszkańcy naszego miasta mogliby się cieszyć wodnymi atrakcjami, a rodzice relaksowali by się na leżakach.

Wieczory w tygodniu można by zaadaptować dla miłośników kina pod chmurką, podjadając kiełbaskę z grilla.

Co drugi weekend można by było zarezerwować dla młodzieży organizując plenerowe dyskoteki, tak jak robią, to w Rybniku. Oczywiście to tylko wizja, która może ulec zmianie podczas konsultacji społecznych.

Czy to dobry pomysł?

Co o tym myślicie? Dajcie znać w komentarzu, czy pomysł plaży w mieście się spodobał.

Fot. Madrid City Hall

czytaj dyskusję

Ewelina

Super pomysł jestem mieszkanką Knurowa i popieram ta świetny plan ;) trzymam kciuki oby się udało

Małgorzata

Super pomysł mieszkam blisko o chętnie bym z Tego korzystała szczególnie w tygodniu gdy jest ciepło i wróciło się z pracy 🙂🙂

Jarosław Marciniak

Super pomysł noi jakąś woda by się przydała na ochłodę.

Teresa Lawnik

Super pomysł. Godny rozpatrzenia

Dama

Super pomysł❗Bardzo mi się podoba taka koncepcja❤

Polecamy: