Agnieszka i Maciek zrobili ze szrotu dom na kółkach. Kochają podróżować. Zobacz zdjęcia

Młode małżeństwo mieszkające na codzień w naszym mieście postanowiło kupić starego, wysłużonego busa i przerobić go na mobilny dom. Kochają podróżować.

Agnieszka i Maciej Leśnik w czasach licealnych marzyli o dalekich podróżach w nieznane miejsca. Momentem rozpoczynającym przygodę z podróżowaniem okazał się pierwszy lot na Sardynię, który wyniósł jedynie 100 zł.

- Był to stosunkowo intensywny rok. Zwiedziliśmy w ten sposób jeszcze Ukrainę, Czechy i Polskie Morze. Każda z tych wycieczek była wyjątkowa, byliśmy zachwyceni pięknem odwiedzanych miejsc, ale ciągle nam czegoś brakowało, a była to po prostu wolność - pisze Agnieszka i Maciek

Przygoda z busem

Przełomowym momentem w życiu młodego małżeństwa była smierć najbliższego członka rodziny. Przykre wydarzenie wysunęło u nich refleksję, że życie ludzkie jest ulotne i trzeba skończyć z tym marazmem, ponieważ drugiej szansy już nie dostaną. Agnieszka z Maćkiem kupili u handlarza zdezelowanego busa za 5500 zł i postanowili przerobić go w mobilny dom na kółkach.

Mobilny dom na kółkach

Młodzi podróżnicy opowiadają, że w momencie, gdy pierwszy raz wjechali na swoją posesję, to ich babcia złapała się za głowę.

- Co wyście kupili!? Tym nawet nie zajedziecie do pierwszego skrzyżowania - usłyszeli od babci po pierwszym przyjeździe do domu

Z racji tego, że samochód był mocno wyeksploatowany prace adaptacyjne były intensywne. Maciek wymienił zużyty rozrząd na nowy i rozpoczął prace blacharskie, które trwały cztery dni, aby następnie zająć się malowaniem pojazdu.

- Po skończonym etapie zewnętrznym przeszliśmy do środka. Zaczęliśmy od naklejenia nowego materiału na podsufitkę. Następnie oświetlenie oraz szafki - opowiadają podróżnicy

Pierwsza wyprawa busem

Na pierwszą wyprawę nowym, odrestaurowanym samochodem młode małżeństwo wspólnie z synem wyruszyło do Czorsztyna.

- Był to dla nas obojga sentyment z racji wycieczek szkolnych w Pieniny. Co ciekawe byliśmy razem na tej samej wycieczce nie wiedząc jeszcze osobie, że istniejemy - relacjonują na swoim blogu

Młodzi Knurowianie uważają, że kupno busa i przerobienie go w mobilny domek, to najlepiej wydane pieniądze w życiu.


- Nawet nie spodziewaliśmy się, że podróżowanie tak nam się spodoba. Ciężko wysiedzieć w domu - mówi Agnieszka i Maciek

Zdaniem młodych podróżników najwygodniejszym rozwiązaniem jest bus, w którym masz wszystko czego potrzebujesz. Musisz się zatrzymać bo dziecko płacze - nie ma problemu, jesteś zmęczony dalszą jazdą - nie ma problemu, jesteś głodny - nie ma problemu. Masz wszystko czego potrzebujesz w tak małej przestrzeni. W końcu to mały dom na kółkach.

Źródło: https://mystery-bus.blogspot.c... oraz https://m.facebook.com/mystery...

czytaj więcej:

Byt znicz

Kamil osierocił córkę. Jego pogrzeb odbędzie...

Pilne knurów nowe

Pilne: Alarm pożarowy w Centrum Handlowym Stara...

paderek knurów

Zespół Szkół im. I. J. Paderewskiego z ogromnym...

Pilne knurów nowe

Poważny wypadek na A1 w Knurowie

55 D1 D64 D 7 C7 F 43 ED 8 E11 978 B062085 A8

Nie żyje prof. Grzegorz Cuber

Straż miejska knurów policja knurów

Dwóch mieszkańców Knurowa znęcało się fizycznie...

3 AF10328 CB86 4672 9 FC4 72 D31 CEFB359

Naszemu dziennikarzowi grożono piłą...