Będą dodatkowe kontrole policji na Szczygłowicach

Sczyglowice

Mieszkańcy Knurowa-Szczygłowic będą mogli poczuć się bezpieczniej.

Kilka dni temu jeden z lokalnych serwisów informacyjnych poruszył dość kontrowersyjny temat. Autorzy artykułu w odpowiedzi na zgłoszenia mieszkańców Knurowa-Szczygłowic opisali ataki nastolatków na bezdomnych, którzy nocują w budynku po byłej restauracji.

Tu przeczytasz o akcji sprzątania dworku na językach w Szczygłowicach

- To nie bezdomni zaśmiecają dworek i nowe centrum przesiadkowe a nastolatkowie. Gdzie są ich rodzice? Prosimy o pomoc bo ci nastolatkowie atakują osoby bezdomne, wyzywają, rzucają w nich butelkami i kamieniami nikt z tym nic nie robi. W końcu dojdzie do tragedii. - piszą mieszkańcy Szczygłowic.

Sprawą zainteresowało się dwóch radnych wchodzących w skład klubu radnych Inicjatywa dla Knurowa. Maciej Kandzior oraz Bogdan Danielak zwrócili się odpowiednio do komendanta Komisariatu Policji w Knurowie oraz Straży Miejskiej w Knurowie.

- Będę interweniował w tej sprawie u komendanta komisariatu policji w Knurowie niedopuszczalne jest poniżanie drugiego człowieka i traktowanie go przedmiotowo- informuje radny Bogdan Danielak.

Szpital w Knurowie otrzyma 2,5 mln zł. Sprawdź na co

Będą dodatkowe patrole policji

Radni jak powiedzieli, tak zrobili. Zgłoszenia otrzymał Komisariat Policji oraz Straż Miejska przychylając się do sugestii samorządowców.

– [...] zlecone zostały dodatkowe zadania prewencyjne w rejonie osiedla Knurów-Szczygłowice, dzielnicowemu oraz funkcjonariuszom Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komisariatu Policji w Knurowie. - odpowiedział radnym, komendant KP Knurów, podinsp. Adam Szczepanowski.

Odpowiedź komendanta KP w Knurowie oznacza, iż mieszkańcy Knurowa-Szczygłowic będą mogli poczuć się bezpieczniej, bowiem zwiększy się ilość patroli policji, w tej części miasta.

Gdzie w Knurowie jest najniebezpieczniej? Ranking Straży Miejskiej

zdjęcie: Z.drona Rafał Grzegorz

czytaj więcej: