Bogu na chwałę, ludziom na ratunek. OSP Knurów

Osp

W ubiegłym roku syrena OSP Knurów zawyła, aż 115 razy.


W obecnych czasach ciężko sobie wyobrazić funkcjonowanie społeczności lokalnych bez jednostek ochotniczych straży pożarnych. Strażacy ochotnicy, zarówno jak i zawodowi zasługują na wielkie słowa uznania, ponieważ o każdej porze roku, dnia czy nocy - są gotowi do poświęceń, a niejednokrotnie o kolejnym zadaniu dowiadują się dopiero w wozie bojowym, kiedy nie ma już odwrotu i trzeba wziąć na siebie odpowiedzialność za czyjeś życie, nawet w najtrudniejszych warunkach narażając swoje życie. To właśnie czyni ich wielkimi ludźmi.

W ubiegłym roku Ochotnicza Straż Pożarna w Knurowie do szerokopojętych interwencji była dysponowana, aż 115 razy. Ochotnicy z remizy przy ul. 1 maja, wyjechali do 22 pożarów. Natomiast do miejscowych zagrożeń strażacy byli dysponowani 89 razy, a 4 razy alarm okazał się fałszywym.

Warto dodać, że OSP Knurów działa nie tylko w wymiarze działalności ratowniczej ale również w zakresie integracji mieszkańców i rozwoju życia kulturalnego i społecznego tworząc m.in młodzieżową grupę OSP.

czytaj dyskusję

czytaj więcej: