Brudna kampania wyborcza rozpoczęta?

Zrzut ekranu 2021 06 4 o 11 07 35

W ostatnim czasie na terenie miasta Knurów rozpoczęła się brudna kampania wyborcza. Do skrzynek pocztowych serwowane są ulotki informujące o bieżących wydarzeniach z lokalnej sceny politycznej, które w negatywnym świetle przedstawiają rządzących miastem Knurów. Na mieście pojawiły się plakaty uderzające w tzw. opozycję - czy to początek brudnej kampanii wyborczej prowadzonej przez dwa obozy polityczne w mieście?

W 2018 roku mieszkańcy naszego miasta wybrali swoich przedstawicieli, którzy otrzymali pięcioletni mandat radnego rady miasta Knurów. Następne wybory samorządowe odbędą się za dwa lata, a w naszym mieście już od dłuższego czasu możemy zaobserwować toczącą się brudną kampanie wyborczą. 

W ostatnim czasie na Szczygłowicach pojawiły się plakaty uderzające w grupę radnych zrzeszających się jako Klub Radnych - Inicjatywa dla Knurowa. W plakacie wykorzystano grafikę, którą jako pierwszy opublikował wiceprzewodniczący rady miasta Knurów, Paweł Szkatuła. 

13 lutego, radny Paweł Szkatuła, za pośrednictwem mediów społecznościowych opublikował grafikę przedstawiająca pięciu radnych rady miasta Knurów zatytułowaną: Radni Miasta Knurów głosowali przeciwko 11 milionom złotych - dlaczego?

W wpisie radnego Pawła Szkatuły możemy przeczytać: – Grupa pięciu radnych, która nazwała się Inicjatywą Dla Knurowa, głosowała przeciwko przyjęciu do budżetu Miasta Knurów, 11 milionów złotych na bieżące inwestycje i utrzymanie naszego miasta. [...] Z tego sfinansowana miała być m.in. przebudowa podstawówki w Szczygłowicach i remont boiska ufundowanego przez Jerzego Dudka - a oni byli przeciwko!!! 

Mocno i dosadnie - czyli, aby wyborcy zapamiętali...

W dalszej części grafiki opublikowanej przez radnego Szkatułę możemy zaobserwować wizerunek pięciu radnych z dopiskiem: – Ci radni głosowali przeciwko przyjęciu pieniędzy, które przyszły do nas z Rządu. Skąd indziej miasto ma pozyskiwać pieniądze na inwestycję? Ręce opadają.

Co myślicie o takiej formie prowadzenia kampanii wyborczej?


czytaj więcej: