Brutalny atak na radnego miasta. Sprawą zajmie się prokuratura?

Policja

Wczoraj wieczorem, na swojej oficjalnej stronie radny Rady Miasta Knurów, Maciej Kandzior poinformował, że został zaatakowany na tle politycznym.

Do dramatycznego zdarzenia doszło, w środę wieczorem, gdy radny Kandzior wychodził z miejsca swojego zamieszkania. Mężczyzna niespodziewanie zaatakował poszkodowanego przy klatce schodowej, gdy Kandzior wychodził z bloku. 

Poszkodowany radny zgłosił się do szpitala, na specjalistyczne badania, które stwierdzą obrażenia ciała spowodowane, w wyniku pobicia.

Aktualnie radny Maciej Kandzior oczekuje na wynik precyzyjnego i wielowarstwowego obrazu mózgowia, który pozwoli wykryć wszelkie zmiany powstałe w wyniku urazu w obrębie twarzoczaszki. 

Jak udało nam się dowiedzieć - w momencie, gdy lider Inicjatywy dla Knurowa uzyska wynik z obdukcji, sprawa zostanie zgłoszona do Komisariatu Policji w Knurowie. 

Możliwe, że z uwagi na powagę sytuacji, sprawą zajmie się Prokuratura Rejonowa Gliwice - Zachód w Gliwicach. 

Sprawca ataku na radnego Kandziora może odpowiedzieć za złamanie Art. 223. § 2, za co może mu grozić kara pozbawienia wolności, aż do 12 lat.


Art. 223. K.K § 2.
Jeżeli w wyniku czynnej napaści nastąpił skutek w postaci ciężkiego uszczerbku na zdrowiu funkcjonariusza publicznego lub osoby do pomocy mu przybranej, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

Mieszkańcy współczują

Pod dramatycznym wpisem na oficjalnej stronie Macieja Kandziora mieszkańcy życzą mu dużo zdrowia. 

– Co za ludzie. Zdrówka- pisze pani Anna

– Życzę zdrówka - pisze pani Gabrysia oraz Elżbieta

– Pomniki stawiacie a w Knurowie coraz gożej z bezpieczeństwem przykro mi że tak pana ktoś potraktował - pisze pan Grzegorzczytaj więcej: