Budowa sklepu Kaufland coraz bliżej. Rozbiórka Tesco zacznie się już jutro

Asset 4993281

W Knurowie powstanie sklep Kaufland oraz nowe centrum handlowe. Będzie to pierwszy market niemieckiej sieci Kaufland w mieście.

Po 21 latach budynek Tesco przejdzie do historii. Jak podaje Przegląd Lokalny - w dniu dzisiejszym teren został przekazany firmie, która jest odpowiedzialna za wyburzenie budynku. Możliwe, że od jutra rozpoczną się prace rozbiórkowe. Aktualnie prace polegają na zabezpieczeniu terenu oraz demontażu różnych pozostałości.

Co na terenie po Tesco?

W Biuletynie Informacji Publicznej zamieszczono obwieszczenie prezydenta miasta Knurów, Adama Ramsa, z którego wynika, że już wkrótce między ul. 1 Maja, a ul. Jęczmienną powstanie kolejne centrum handlowe oraz sklep Kaufland.

Wcześniej pisaliśmy ...

Na wniosek z dnia 27.11.2020 podmiotów: DL Invest Group XXVII Sp. z o.o. oraz Kaufland Polska Markety Sp. z o.o. Sp. K. zostało wszczęte postępowanie administracyjne w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia polegającego na: budowie centrum handlowego wraz z infrastrukturą towarzyszącą na działkach nr 127/1, 3558/7, 3558/13, 3558/5 obr. Knurów. - czytamy w BIP Knurów

Kolejny sklep niemieckiej Grupy Schwarz.

Kaufland będzie kolejnym sklepem na terenie miasta Knurów, który należy do niemieckiej Grupy Schwarz. Przypomnijmy, że do niemieckiego giganta należy również sieć sklepów Lidl. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem to Grupa Schwarz będzie dysponowała trzema marketami, w naszym mieście.

Warto dodać, że już niebawem Lidl zyska drugi market w mieście. Lidl powstanie na terenie sklepu po byłym Tesco.

Kiedy będzie można zrobić zakupy w Kauflandzie?

Według naszych nieoficjalnych informacji - możliwe, że sklep Grupy Schwarz powstanie w drugiej połowie 2022 roku.

Fot. Kaufland.pl

czytaj więcej: