Chcesz wstąpić do policji? Przeczytaj nasz artykuł i nie trać czasu…

Po dwóch latach przerwy Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach organizuje otwarte zajęcia dla wszystkich osób zainteresowanych procesem rekrutacji do służby w policji. Sprawdź, kiedy odbędą się takie spotkania.

Policja

Po przerwie spowodowanej pandemią COVID-19, Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach ponownie organizuje otwarte zajęcia dla wszystkich osób zainteresowanych procesem rekrutacji do służby w policji.

Zajęcia odbędą się:

  • 27 kwietnia 2022 r. (w środę)
  • 25 maja 2022 r. (w środę)

Zajęcia prowadzone są przez instruktorów z Wydziału Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Odbędą się w hali sportowej Oddziału Prewencji Policji w Katowicach przy ul. Koszarowej 17.

Wszystkie chętne osoby będą mogły osobiście sprawdzić, jakie wymagania stawiane są kandydatom. Tym razem uczestnicy będą mieli okazję zmierzyć się z torem przeszkód, jaki należy pokonać w teście sprawności fizycznej.

Podczas organizowanych przez katowicką komendę wojewódzką zajęć, zainteresowani mają możliwość praktycznego poznania etapu postępowania kwalifikacyjnego, czyli testu sprawności fizycznej. Spotkania są także okazją do uzyskania informacji dotyczących rekrutacji do służby, kryteriów doboru i wymaganych dokumentów.

Jak mówią policjanci, przystąpienie do testu sprawności fizycznej pozwoli zainteresowanym na sprawdzenie swoich umiejętności i kondycji fizycznej, ale także na zdiagnozowanie ewentualnych elementów wymagających poprawy, co umożliwi w przyszłości pozytywne zaliczenie testu sprawności fizycznej podczas formalnej procedury kwalifikacyjnej do służby w policji.

Ze względów organizacyjnych, osoby zainteresowane udziałem w zajęciach proszone są o wcześniejszy kontakt na adres mailowy: bartlomiej.lasek@ka.policja.gov.pl. Termin i godzina spotkania zostaną ustalone indywidualnie po zgłoszeniu mailowym i będą zależne od liczby zgłoszeń.


czytaj więcej:

Pilne knurów nowe

Pożar na ul. Lotników w Knurowie. Nocny alarm OSP

EB6400 E6 ABAA 42 C1 8163 AB2395 C07 E9 D

Śmigłowiec LPR wylądował na osiedlu Wojska...

Straż Knurów

Strażacy zaalarmowani na ul. Targową w Knurowie.

Straż knurów, jrg knurów

Wszystkie służby ratunkowe na ul. Kosmonautów.

Szczyglowice 04 fot dawid lach

Pożar na Ruchu "Szczygłowice. Służby w drodze

Gov.pl

Knurów: Do stawu wpadł samochód osobowy

3 CE1 FA43 6 EE5 44 DC AE9 A D839 A843 A934

Strażacy zaalarmowani w pobliże cmentarza w...