Czy Dni Knurowa odbędą się w tym roku?

Dni knurowa

Dni Knurowa znów zastanawiają mieszkańców. Czy się odbędą?

W związku z nadchodzącym latem coraz więcej osób zadaje sobie pytanie - czy w tym roku odbędą się Dni Knurowa? W imieniu czytelników postanowiliśmy zapytać Centrum Kultury, czy odbędzie się coroczna impreza, która integrowała mieszkańców Knurowa.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku Dni Knurowa miały odbyć się w drugiej połowie czerwca, lecz zostały odwołane, z uwagi na fakt przedłużającego się, w tamtym okresie zakazu organizacji imprez masowych - na tej podstawie CK zarekomendowało prezydentowi miasta, aby odwołać urodziny miasta.

Centrum Kultury nie pozostało bierne w temacie organizacji imprez kulturalnych. Zmieniła się tylko forma - wydarzenia organizowane na wolnym powietrzu przeniesiono do wirtualnego świata. W momencie, gdy obostrzenia sanitarne pozwalały na organizacje imprez plenerowych miasto Knurów, a dokładnie Centrum Kultury od razu reagowało.

Pracownicy Centrum Kultury przygotowali dla mieszkańców kino samochodowe znane wcześniej z największych filmowych produkcji. Oprócz kina dla kierowców, mieszkańcy mogli skorzystać z kina plenerowego, które było usytuowane w parku przy ul. Ogana.

Dni Knurowa 2021 - czy będą?

W imieniu mieszkańców postanowiliśmy zwrócić się do Centrum Kultury z zapytaniem, czy w tym roku Dni Knurowa się obędą. Jak wynika z informacji uzyskanych z CK Knurów - Dni Knurowa na obecną chwilę się nie odbędą, ale miasto myśli nad organizacją imprez plenerowych, gdy obostrzenia sanitarne związane z pandemią Covid-19, tylko na to pozwolą.

To może Ciebie zainteresować:

1. Wysypisko na ul. Przemysłowej miało zostać wysprzątane. Mieszkańcy boją się pożaru.

Miasto planuje postawić kolejny pomnik. Mieszkańcy nie kryją oburzenia.

Mieszkańcy Szczygłowic mają dość syfu i na własną rękę chcą posprzątać dawny dworek.

Autostrada A1 zostanie w końcu wyciszona.

Inwestycje w Knurowie na 2021 rok. Sprawdź co się zmieni.

Zakorkowany Knurów - czy jest szansa, aby to zmienić?

28 tysięcy jako prezes miejskiej spółki. Ile zarabia się w miejskich spółkach w Knurowie?

Radni z Knurowa walczą z hejtem. Zgłosili internautów na policję.

Zdjęcie: Z.Drona Rafał Grzegorz



czytaj więcej: