Darmowa komunikacja w Knurowie

Zrzut ekranu 2021 05 5 o 07 02 51

Ankieta - czy uważasz, że w Knurowie powinna powstać darmowa komunikacja.

W poniedziałek, 3 maja, na łamach naszego portalu informacyjnego opublikowaliśmy ankietę dot. darmowej komunikacji w Knurowie. Zapytaliśmy czytelników Twój Knurow, czy uważają, że w Knurowie powinna powstać darmowa komunikacja.

Czy zluzowane obostrzenia oznaczają, że Dni Knurowa 2021 się odbędą?

Ankieta w ciągu kilkunastu minut odbiła się szerokich echem wśród czytelników, bowiem w głosowaniu wzięło udział 449 osób. Można powiedzieć, że mieszkańcy w tym temacie byli jednomyślni, ponieważ na tak było, aż 95 % ankietowanych

Czytelnicy porównywali pomysł do zrealizowanego projektu, w Żorach czy Gminie Ornontowice, gdzie kursuje bezpłatna linia komunikacji miejskiej dla mieszkańców.

–– Tak. Żory już dawno mają – pisze pani Bożena

Pilne! Nie żyje policjant postrzelony na służbie. Przeczytaj szczegóły

Skąd wziąć na to pieniądze?

Wśród 449 osób znaleźli się przeciwnicy darmowej komunikacji, którzy pytali - skąd wziąć na to pieniądze, bowiem nic co jest darmowe, nie jest darmowe. Osoby negujące pomysł nie musiały długo czekać na pomysł, jak sfinansować komunikacyjne przedsięwzięcie.

Zwolennicy zaczęli odpowiadać osobom sprzeciwiającym twierdząc, iż gmina Knurów powinna zlikwidować Straż Miejską, na która w roku 2021 z budżetu miasta przeznaczy ponad 2 mln zł.

– Zlikwidować Texas Ranger's i 2 miliony są - komentuje Franek
– Tak zamiast straży miejskiej - komentuje Genonefa
– Zlikwidować nierobów ze SM i kasa jest na bezpłatne przejazdy - pisze Adam

Nocna kłótnia wiceprzewodniczącego rady miasta z liderem klubu radnych. O co poszło?

Bezpłatny rower zamiast darmowej komunikacji? Czy program rowerów miejskich zostanie odmrożony?

Co z tymi rowerami miejskimi, które obiecywał Urząd Miasta Knurów? Mając na uwadze panujące temperatury, przypominające bardziej wiosnę, niż zimę można powiedzieć, że sezon rowerowy rozpoczął się na dobre, a co za tym idzie, na ustach mieszkańców zaczęły pojawiać się pytania - co z tymi rowerami miejskimi, które obiecał nam Urząd Miasta Knurów?

W roku ubiegłym gmina Knurów planowała uruchomić pilotażowy system wypożyczalni rowerów miejskich.

Wojskowe śmigłowce latały nad Knurowem. O co chodziło?

–W Knurowie miały działać 3 stacje bazowe, działające od 1 czerwca do 30 października oraz jedna sezonowa, funkcjonująca w okresie letnim od 1 czerwca do 30 sierpnia w rejonie kąpieliska Leśne Zacisze. System miały obsługiwać 32 rowery. - czytamy na stronie urzędu miasta.

Przypomnijmy, że Gmina Knurów w roku ubiegłym postanowiła odstąpić od realizacji zadania, ponieważ plany pokrzyżowała panująca pandemia koronawirusa, która niosła za sobą wiele obostrzeń związanych m.in z swobodnym przemieszaniem się.

- Począwszy od 13 marca stopniowemu ograniczeniu ulegały wszystkie dziedziny życia społecznego i gospodarczego w naszym kraju, na czele z zakazem wychodzenia z domów poza naprawdę ważnymi sytuacjami, czy też zakazem korzystania z terenów rekreacyjnych, parków, bulwarów, w tym wypożyczalni rowerów miejskich. - czytamy na oficjalnej stronie Urzędu Miasta.

Kto wie, może w tym roku program rower miejski pojawi się w Knurowie.

Psychol z Knurowa - wiemy co oznaczał tajemniczy ciąg liczb i liter.

Fot. Z. drona Rafał Grzegorz

czytaj dyskusję

czytaj więcej: