Dni Knurowa tylko dla zaszczepionych?

Zrzut ekranu 2021 06 8 o 19 26 24

W ostatnich miesiącach na internetowych forach możemy zaobserwować liczne starcia zwolenników oraz przeciwników szczepień przeciwko COVID-19. Rozporządzenie Rady Ministrów dot. udziału w imprezach masowych tylko zaogniło spór osób komentujących sprawy związane z pandemią koronawirusa. Rozporządzenie zakłada, że w imprezach może obecnie uczestniczyć tylko 250 osób plus osoby zaszczepione.

W ostatnich dniach Jerzy Owsiak, organizator Festiwalu Pol'and'Rock poifnormował, że w imprezie będą mogli wziąć udział tylko osoby zaszczepione, a limit osób wyniesie 20 tysięcy. 

Jeśli trzeba się zaszczepić, żeby zorganizować festiwal, to tych zasad się pilnujemy. Nie ja je wymyśliłem, one po prostu są, w związku z czym staramy się ich przestrzegać - komentuje Jerzy Owsiak

Dni Knurowa tylko dla osób, które przyjęły dawkę szczepionki przeciwko covid-19?

Po wczorajszej publikacji planu urodzin miasta Knurów, wśród negatywnych opinii dot. organizacji imprezy zaczęły się pojawiać pytania, czy tegoroczne Dni Knurowa będą tylko dla osób zaszczepionych. 

Wczoraj postanowiliśmy zadzwonić do Centrum Kultury w Knurowie, aby w imieniu czytelników Twój Knurów zapytać organizatorów, czy osoby niezaszczepione będą mogły wziąć udział w imprezie organizowanej przez jednostkę organizacyjną Urzędu Miasta w Knurowie. 

Pracownik Domu Kultury w Knurowie poinformował nas, że Dni Knurowa będą dla wszystkich bez względu na to, czy ktoś jest zaczepiony, czy nie. czytaj więcej: