Drogowy bubel na ul. Ziętka poprawiony

Próg spowalniający

Na przestrzeni kilku lat próg uszkodził wiele pojazdów. Mimo, iż hasłem gminy Knurów jest - Knurów zawsze po drodze, to trzeba powiedzieć, że przejście dla pieszych w tym miejscu nie było po drodze dla osób niepełnosprawnych poruszających się za pomocą wózka inwalidzkiego.

Próg na ul. Ziętka został po wielu latach doprowadzony do prawidłowych wymiarów. Wcześniejszy uszkodził wiele pojazdów.

Po wielu latach od odbioru progu spowalniającego przy ul. Ziętka, w Knurowie próg zyskał nowe wymiary spełniający wymagane wymiary.

Przez kilka lat próg nie spełniał wymaganych norm i właściwości. Dla pojazdów próg był za wysoki, ponieważ miał 15 cm, a maksymalna wysokość to 10 cm. Wysokość skutkowała uszkodzeniami progów, w samochodzie. Najazd na próg i zjazd powinien mieć 1,4 m długości, a miał 40 cm.

Próg nie spełniał również wymagań dla pieszych, ponieważ maksymalne pochylenie w ciągu pieszych powinno wynosić 6%, a próg przy ul. Ziętka miał 15%.

We wtorek, 16 marca próg od strony Bricomarche został doprowadzony prawie do obowiązujących norm dla pieszych, a w środę 17 marca próg ukończono tak, aby spełniał ustalone normy.


czytaj więcej: