Duże zmiany w Szczygłowicach. Powstanie tężnia solankowa!

Rewitalizacja szczygłowickiego parku w ramach zeszłorocznego budżetu obywatelskiego, powinna rozpocząć się już niebawem. Piotr Surówka zapowiedział również budowę tężni solankowej.

Z. Drona Rafał Grzegorz
Szczygłowice

W ubiegłym roku mieszkańcy mieli możliwość zadecydować na co przeznaczą ponad milion złotych. Przypomnijmy, że Budżet Obywatelski, to realny oraz bezpośredni wpływ na zmianę wizerunku naszego otoczenia. Każdy z mieszkańców miał szansę zgłosić swój własny projekt, a znajomi, sąsiedzi oraz przyjaciele mogli pomóc w realizacji tych projektów. Zwycięskim projektem okazał się być remont parku NOT w Knurowie-Szczygłowicach, który przygotował Paweł Szkatuła oraz Leszek Rejkowicz.

W Szczygłowicach powstanie tężnia solankowa

Wiceprezydent Gminy Knurów, Piotr Surówka za pośrednictwem Przeglądu Lokalnego przekazał informację o planowanej budowie tężni solankowej. Obiekt miałby powstać w parku przy ul. Parkowej.

- Chcemy tę inwestycję wybudować w formule - zaprojektuj i wybuduj. Mam nadzieję, że w tym roku podejdziemy już do prac wyłonienia wykonawcy, który jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie, powinien tę inwestycję zakończyć w 2023 roku. - relacjonuje Piotr Surówka, wiceprezydent Gminy Knurów.

Inwestycja miałaby kosztować 850 tys. złotych i zostać oddana do żytku w przyszłym roku.

- Liczę, że rada miasta przychyli się do tego pomysłu, a mieszkańcy będą z niego zadowoleni - dodał.

Nowoczesny park w centrum miasta

19 stycznia 2022 roku podczas posiedzenia Rady Miasta Knurów, prezydent Adam Rams przedstawił koncepcję zagospodarowania terenu wokół tężni solankowej zlokalizowanej na osiedlu Wojska Polskiego w Knurowie.

- Celem podjętej inicjatywy jest opracowanie koncepcji parku miejskiego wraz z pasażem zieleni miejskiej, uwzględniającego podniesienie estetyki miejsca, funkcjonalności, atrakcyjności przestrzeni publicznej, a także stworzenie wizualnej zachęty do spędzania w rejonie tężni solankowej wolnego czasu oraz zwiększenie integracji lokalnej społeczności - czytamy w zapowiedzi Urzędu Miasta w Knurowie.

Modernizacja dotychczasowego parku w tej części miasta zakłada również miejsce na food truck, scenę plenerową przy tężni oraz kino plenerowe.

- Zakres prac został podzielony na dwa etapy, z czego pierwszy koncentruje się na obszarze w pobliżu tężni, natomiast drugi obejmuje pozostały teren inwestycji.O realizacji planu zagospodarowania tej części miasta Urząd Miasta Knurów będzie informować w późniejszym czasie - dodaje UM Knurów.

czytaj więcej:

Ul. Rakoniewskiego Knurów

W rejonie ul. Rakoniewskiego powstanie osiedle....

0 D361469 0 B76 4289 9 F79 2 CE97 F908 EB1

Frustracja wśród mieszkańców osiedla Wojska...

Szpital Knurów

Szpital zmieni się nie do poznania? Jest szansa...

FC408 FD4 211 F 40 D3 9186 6 A6 D63 DC0622

Polsat zainteresował się problemem mieszkańców...

Węzeł autostradowy w Knurowie zostanie zamknięty?

Węzeł autostradowy w Knurowie zostanie...

9 C88492 E 513 C 40 E4 B24 D 6 EAF84 B1 DB44

Plac zabaw obok tężni jednak powstanie?

DD7 E8 EC8 81 D6 4 C4 F BD08 8 D696 AF73296

W Knurowie powstanie strzelnica