Dzieci poniżej 7 roku życia nie mogą poruszać się samodzielnie po drogach! Dlaczego?

1987 E064 9755 4032 858 A 06 B63868 F824

Powrót do szkoły, szczególnie po długiej przerwie, to wyzwanie nie tylko dla uczniów, ale też dla dorosłych. W pierwszych dniach września, policyjne patrole będą pełnić służbę w rejonach szkół oraz zwracać uwagę na wszystkie nieprawidłowe zachowania uczestników ruchu drogowego.

Zabrzańscy policjanci prowadzą działania profilaktyczne, których celem jest przypomnienie najmłodszym o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach i korzystania z przejść dla pieszych.

Powracające po długiej przerwie dzieci i młodzież często zapominają o własnym bezpieczeństwie. Dlatego obowiązkiem nas dorosłych jest dbanie o ich bezpieczeństwo nie tylko w domu, szkole, ale też na drodze.

Jeśli odwozisz dzieci, młodzież do szkoły pamiętaj o:

  • korzystaniu z pasów bezpieczeństwa oraz przewożeniu najmłodszych w fotelikach bezpieczeństwa lub innych urządzeniach przytrzymujących;
  • zatrzymaniu swojego pojazdu w miejscu dozwolonym, aby nie ograniczać widoczności innym kierującym oraz pieszym, którzy przechodzą przez jezdnię;
  • zachowaniu bezpieczeństwa podczas wysiadania dziecka z samochodu.

Przypominamy, dzieci do lat 7 nie mogą poruszać się samodzielnie po drogach!

Kierowcy, pamiętajcie o zachowaniu szczególnej ostrożność w rejonach przejść dla pieszych i dostosowaniu prędkość do warunków panujących na drodze.

Piesi, również jesteście zobowiązani do zachowania szczególnej ostrożności podczas wchodzenia i przechodzenia przez jezdnię lub torowisko, pamiętajcie też, że zabronione jest wchodzenie na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym na przejściu dla pieszych.


czytaj więcej:

Pilne knurów

PILNE: Poważna kolizja na ul. Kosmonautów. Utrudnienia w...

Zrzut ekranu 2022 01 3 o 11 06 05

Śmiertelne potrącenie na pasach. Komenda Policji w...

Policja Knurów

Knurów: Knurowianka zaatakowała nożem swojego partnera....

84458 AE8 AD38 43 EB 8733 3 ED5 F36 D7 F05

Nocny pożar domu w Knurowie. Strażacy pracowali do późnej...

Pilne knurów

PILNE: Mocny wybuch w Pilchowicach. Na miejscu 10...

Policja

Dwa radiowozy policji, straż miejska oraz karetka na...

Osp

Strażacy zaalarmowani w środku burzy. Co się stało?