Fałszywy ratownik medyczny zatrzymany. Oszukiwał w okolicach Knurowa

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach zatrzymali dwudziestosiedmioletniego mężczyznę, który podawał się za ratownika medycznego. Na wniosek Sądu Rejonowego w Gliwicach, oszust najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie tymczasowym.

44 692057

Policjanci z wydziału do zwalczania przestępczości przeciwko mieniu od kilku miesięcy skrupulatnie prowadzili postępowanie wyjaśniające dotyczące wyłudzeń towaru medycznego oraz leku. Dwudziestosiedmioletni klient aptek oraz sklepów medycznych przychodził w uniformie ratownika medycznego i kupował specjalistyczny sprzęt medyczny na faktury z odroczonym terminem płatności tłumacząc, iż zabrakło go w karetce pogotowia. - Farmaceuci nigdy nie otrzymywali też pieniędzy za wydane akcesoria - czytamy w komunikacie KMP w Gliwicach.

Oszust w uniformie ratownika medycznego zatrzymany

Dwudziestosiedmioletni oszust w przebraniu ratownika medycznego sprzedawał specjalistyczny sprzęt medyczny w różnych lombardach na terenie naszego województwa za pośrednictwem przypadkowo poznanych osób, aby zmylić trop śledczych z wydziału do zwalczania przestępczości przeciwko mieniu. Fałszywy ratownik został zatrzymany w ubiegły poniedziałek, czyli 24 stycznia 2022 roku.

Sąd zadecydował aresztować oszusta

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy z wydziału do zwalczania przestępczości przeciwko mieniu wynika, że mężczyzna spowodował straty na kwotę powyżej 8 tysięcy złotych.

- Policjanci oraz prokurator postawili mu na razie 10 zarzutów oszustwa. Sąd Rejonowy w Gliwicach zastosował wobec 27-latka 3-miesięczny areszt tymczasowy - wyjaśnia Komenda Miejska Policji w Gliwicach

Policjanci z wydziału do zwalczania przestępczości przeciwko mieniu podejrzewają, że oszukanych aptekarzy może być znacznie więcej. Apelujemy zatem do ich właścicieli, czy zarządców, o kontakt z referentem sprawy aspirantem Krzysztofem Czerwińskim - telefon: 47 8592386, e-mail: krzysztof.czerwinski@gliwice.ka.policja.gov.pl, lub z najbliższą jednostką Policji - telefon: 112.

czytaj więcej:

Smog

Straż Miejska w Knurowie zabroniła korzystać z...

Areszt

Knurowianin znęcał się nad dwójką małych...

Pilne knurów1

Pilne: Alarm na ul. Ułanów. Na miejscu kilka...

Zrzut ekranu 2021 09 2 o 09 45 14

Policjanci z Knurowa proszą o pomoc. Poznajesz go?

Policjatychy

"policjant" oszukał 85-letniego knurowianina

D04 B8 FA7 0 A66 431 F 82 F9 6 A6 CABBE2 B21

Policja i dwa zastępy straży na osiedlu...

Osp knurow

Ewakuowano przedszkole. Powód? Alarm bombowy