Groźny wypadek w KWK ”Knurów-Szczygłowice”. Lądował śmigłowiec LPR. Szczegóły

Wczoraj w knurowskiej kopalni należącej do Jastrzębskiej Spółki Węglowej doszło do wypadku z udziałem dwóch pracowników zatrudnionych pod ziemią.

PGG
Kopalniapgg

We wtorek, 1 marca 2022 roku w KWK "Knurów-Szczygłowice" Ruch "Knurów" o godzinie 17:30 w chodniku badawczym o numerze 34b na poziomie 850 metrów pod ziemią doszło do wypadku z udziałem dwóch doświadczonych pracowników pierwszego oddziału Górniczych Robót Przygotowawczych. Okoliczności wypadku zostaną zbadane przez Okręgowy Urząd Górniczy w Gliwicach oraz Wyższy Urząd Górniczy w Katowicach. Poszkodowani górnicy natychmiast zostali objęci profesjonalną opieką wykwalifikowanej kadry medycznej oraz ratowników z Kopalnianej Stacji Ratownictwa Górniczego KWK "Knurów-Szczygłowice".

Wypadek w KWK "Knurów". Szczegóły

Ze wstępnych informacji przekazanych przez Jastrzębską Spółkę Węglową wynika, że poszkodowani pracownicy zatrudnieni pod ziemią zostali znalezieni w sąsiedztwie przenośnika taśmowego służącego do transportu eksploatowanego urobku. Na obecną chwilę nie poznano przyczyny, która doprowadziła do wypadku doświadczonych górników.

- Jeden z górników doznał urazu kręgosłupa, a drugi urazu głowy oraz klatki piersiowej. To doświadczeni górnicy, pracujący pod ziemią 14 oraz 15 lat. Zostali przetransportowani do szpitala – tłumaczy Katarzyna Bajer, z biura prasowego Jastrzębskiej Spółki Węglowej

Poszkodowani górnicy zostali przetransportowani odpowiednio do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku oraz do Centrum Urazowego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 5 im. św. Barbary w Sosnowcu za pomocą śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Krakowa.

czytaj więcej:

Górnik JSW

Poważny wypadek w kopalni JSW. LPR na miejscu....

JSW SA

Śmiertelny wypadek w kopalni JSW. Wyższy Urząd...

Alicja Omięcka

Podwyżki dla pracowników Kolei Śląskich już od 1.10.2021!

85049197 C686 4 D5 F B019 10 CD6418372 D

Tragiczny wypadek na lotnisku w Gliwicach....

Zrzut ekranu 2021 05 21 o 07 45 54

Kolejny dzień bez prądu. Sprawdź, gdzie i kiedy

Zrzut ekranu 2021 05 10 o 09 27 50

Koniec z lasami w Knurowie? Planowana wycinka...

Policja knurow

Gdzie najniebezpieczniej w Knurowie?