Inicjatywa Grzegorza Sobierajskiego zasługuje na szacunek oraz uznanie. O co chodzi?

Pod wpisem Grzegorza Sobierajskiego możemy przeczytać kilkadziesiąt komentarzy popierających inicjatywę prezesa Stowarzyszenia Fight Club Knurów oraz Komendanta VI Komisariatu Policji w Gliwicach. O co chodzi?

IMG 1106

Grzegorz Sobierajski za pośrednictwem mediów społecznościowych poruszył bardzo ważny temat dotyczący zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży prezentując ubiegłoroczne dane przygotowane przez Komendę Główną Policji w Warszawie.

Według danych Komendy Głównej Policji w ubiegłym roku 1339 nastolatków popełniło próbę samobójczą.

  1. 962 dziewcząt
  2. 377 chłopców

Grzegorz Sobierajski chce pomóc nastolatkom

Grzegorz Sobierajski znany bardziej jako prezes Stowarzyszenia Fight Club Knurów oraz Komendant VI Komisariatu Policji w Gliwicach postanowił za pośrednictwem najpopularniejszego serwisu społecznościowego zwrócić się do nastolatków znajdujących się w złym stanie psychicznym.
- Dzieciaku jeśli kiedykolwiek demony w Twojej głowie będą Cię ciągnęły w tamtą stronę, to jest mój nr tel 602869535 możesz zadzwonić o każdej porze ,jeśli nie odbiorę to napewno oddzwonię , wyślij tylko proszę wiadomość i daj mi szansę aby przeciągnąć Cię na tą drugą stronę. Życie pomimo tego, że potrafi być masakrycznie brudne i coraz częściej pozbawione podstawowych zasad moralnych, jest też piękne i warte przeżycia.Pamiętaj o tym !! Nieważne czy jesteś z bogatego domu czy brudnego podwórka!Nie jesteś słaby ,kiedy prosisz o pomoc,to oznaka dojrzałości i świadomości. Nie wstydź się - czytamy w wpisie Grzegorza Sobierajskiego

Warto dodać, że Grzegorz Sobierajski wspólnie z przyjaciółmi z Stowarzyszenia Fight Club Knurów wyrazili chęć wsparcia projektu społecznego mającego na celu przeprowadzenie wśród dzieci i młodzieży z Gminy Knurów interaktywnych zajęć zapobiegających ofiarom pedofilii.

Osobisty dramat. Myśli samobójcze. Co zrobić, gdy się pojawią?

Redakcja Twój Knurów poprosiła panią psycholog i psychoterapeutę Justynę Janiak, aby powiedziała naszym czytelnikom, skąd pojawiają się i z czego wynikają myśli samobójcze oraz co należy zrobić, gdy w naszej świadomości zaczną się one pojawiać.

Występowanie myśli samobójczych u ludzi, nie jest wcale rzadką rzeczą. Prawie każdy z nas w ciągu życia doświadcza niższych nastrojów, problemów, z którymi nie potrafi bądź czuje w danym momencie, że nie potrafi sobie poradzić. W takich sytuacjach występuje bardzo duże prawdopodobieństwo pojawienia się myśli samobójczych bądź pytań egzystencjalnych. Nie oznacza to, że dana osoba jest ‘szalona’, tylko doświadcza tak dużego bólu psychicznego, który jest nie do zniesienia w danym momencie - odpowiada Justyna Janiak, psycholog oraz psychoterapeuta

Justyna Janiak zaleca, aby nie bać się i nie traktować tematu dot. myśli samobójczych jako temat tabu, lecz skorzystać z pomocy specjalisty.

- Niestety w naszym polskim społeczeństwie problemy psychologiczne cały czas traktowane są jako temat tabu, co powoduje, że osoby w złym stanie psychicznym wstydzą się bądź boją sięgnąć po pomoc specjalisty. Jednak naprawdę zachęcam do tego typu działań. Jesteśmy tutaj by was wspierać i być przy was w tak kryzysowych momentach. Jako psychoterapeutka świadczę również usługi interwencji kryzysowych i wizyt domowych w nagłych sytuacjach. Chciałabym żebyście wiedzieli (zwracam się teraz do osób, które czują, że są same w tym subiektywnie okrutnym świecie), że jest spora liczba ludzi, która z chęcią by wam pomogła, a jedną z nich jestem ja. Jeżeli z jakiś powodów zaczerpnięcie pomocy u specjalisty jest niemożliwe, zachęcam do otwartej rozmowy z osobą bliską - dodaje Justyna Janiak, psycholog oraz psychoterapeuta

czytaj więcej:

C9678701 B966 45 C6 9 F85 EF189348 A8 FF

Potrącenie pieszego na ul. Batorego. Na miejscu...

KWK Pniówek

Ratownicy górniczy z Knurowa biorą udział w...

AFAEFA3 F 3 C25 437 D 9 D73 7447 BF6 FE169

Strażacy zaalarmowani na ul. Batorego. Co się...

Policja

Knurow: Kobieta wjechała w radiowóz. Jaka kara?

2256918 F 79 D2 4 FEE 88 AD 9 FD6498 FB279

Pilne: 6 zastępów straży pożarnej zaalarmowano...

Knurów parkowanie

Parkował na miejscu dla inwalidów. Zostanie...

32 181035

Policjanci z Knurowa uratowali życie starszemu...