Inwestor u bram strefy w Knurowie? Prawda czy kolejny niewypał?

F6045 C53 940 E 45 DC AAE3 0754111 D038 F

20 kwietnia, na łamach lokalnego tygodnika ukazał się artykuł oznajmiający, że terenem KSSE w Knurowie zainteresowali się inwestorzy. Mało tego, w dniu, gdy Przegląd Lokalny opublikował artykuł informujący o inwestorze, w Urzędzie Miasta doszło do spotkania wiceprezesa KSSE - Jacka Bialika, Adama Ramsa oraz przedstawiciela inwestora, który jest zainteresowany terenem knurowskiej strefy ekonomicznej.

Inwestor zakupił działkę?

Przegląd Lokalny poinformował, że wedle ich nieoficjalnych informacji - inwestor zakupił 15-hektarową działkę na terenach KSSE w Knurowie. Jak jest w rzeczywistości? Postanowiliśmy skontaktować się z Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną w Katowicach, aby dopytać o szczegóły oraz postęp prac dot. przejęcia terenów inwestycyjnych przez inwestora.

Działa nie została zakupiona

Pracownik Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej przekazał nam informację, że nie doszło do zakupu działki o której wspominał m.in Przegląd Lokalny.

Kim miał być inwestor?

Z artykułu Przeglądu Lokalnego możemy wywnioskować, że inwestorem prawdopodobnie miał być duży deweloper zajmujący się budową powierzchni magazynowych amerykańskiego pochodzenia.

Zdjęcie: Google Maps

czytaj dyskusję

czytaj więcej: