Karta wolontariusza w Knurowie. Czym jest i do czego służy?

Karta wolontariusza

Czy w Knurowie powinna powstać karta wolontariusza uprawniająca wolontariuszy do korzystania ze zniżek?

Karta wolontariusza to przeznaczony dla koordynatorów wolontariatu oraz wolontariuszy program benefitowy, który w swoich założeniach przypomina program, jak np. - karta dużej rodziny.

Posiadacz karty wolontariusza mógłby być uprawniony do korzystania ze zniżek m.in przy zakupie biletów do kina, na basen, lodowisko, bądź w przypadku zakupu biletu do komunikacji miejskiej.

TK: Czy w Knurowie powinna powstać karta wolontariusza?

— Oczywiście, że tak. Karta byłaby swoistym docenieniem osób, które bezinteresownie poświęcają swój czas, aby w szerokopojęty sposób nieść pomoc bliźniemu. Wprowadzenie wyżej wymienionego programu zniżkowego, który skierowany byłby dla środowiska wolontariuszy mógłby zachęcić więcej osób do wstąpienia w szeregi różnych organizacji pozarządowych zajmujących się wolontariatem. Reasumując - karta była by docenieniem dotychczasowych działań wolontariuszy oraz wyzwaniem na kolejne lata bezinteresownej pracy. - mówi współautor pomysłu oraz koordynator wielu akcji charytatywnych, Dominik Borczyk

Na terenie Knurowa działa wielu wolontariuszy, którzy zrzeszają się w programach charytatywnych o charakterze lokalnym jak i ogólnopolskim. Na terenie gminy Knurów, od lat prowadzone są finały dwóch największych projektów charytatywnych w Polsce - Szlachetnej Paczki oraz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Krótko mówiąc, w Knurowie na rzecz drugiego człowieka pracuje wiele osób, które mogłyby otrzymać podziękowanie w formie karty wolontariusza.

czytaj więcej: