Knurow: Ani jednej więcej! Mieszkańcy Knurowa zapalą światełko dla śp. Izabelli z Pszczyny

W najbliższy wtorek, czyli 9 listopada 2021 roku wzorem innych miast w Knurowie odbędzie się wydarzenie mające na celu upamiętnienie śp. Izabelli z Pszczyny.

W najbliższy wtorek, czyli 9 listopada 2021 roku na terenie parku między ul. Dworcową, a ul. Kopalnianą w Knurowie zaplanowano wydarzenie mające upamiętnić trzydziestoletnią Izabelę, która zmarła na Oddziale Neonatologicznym i Położniczo-Ginekologicznym w Szpitalu Powiatowym w Pszczynie.

Knurów: Mieszkańcy chcą upamiętnić śp. Izabelę z Pszczyny

Kilkanaście godzin temu jeden z mieszkańców naszego miasta wzorując się na przykładach innych miast, zainicjował spontaniczne wydarzenie pt: Ani jednej więcej! Światełko dla Izy. Inicjator zachęca, aby mieszkańcy Knurowa spotkali się przed pomnikiem św. Barbary na terenie parku między ul. Kopalnią, a ul. Dworcową, gdzie zapalą symboliczne światełko w postaci zniczy lub świeczek. Początek wydarzenia zaplanowano na godzinę 17:30.

Pomysł "Światełko dla Izy" narodził się spontanicznie w związku z tragiczną śmiercią młodej kobiety z Pszczyny. W Gliwicach w sobotę odbył się marsz, w Bytomiu takowy odbędzie się w poniedziałek. Postanowiłem, że mieszkańcy Knurowa także powinni mieć szansę wyrazić swoją dezaprobatę w związku z tymi wydarzeniami. Pokażmy swoją solidarność z rodziną Izy pod pomnikiem św. Barbary i zapalmy symboliczny znicz - relacjonuje specjalnie dla Twój Knurów - inicjator wydarzenia, Ariel Wojdowski

Pszczyna. Błąd lekarzy czy fatalne prawo?

O sprawie śmierci trzydziestoletniej kobiety w Szpitalu Powiatowym w Pszczynie od kilku dni mówi cała Polska. Pani Izabela trafiła tam po odpłynięciu płynu owodniowego, a jej stan stopniowo się pogarszał.

- Przeprowadzono kolejne badania, w tym badanie krwi. Ustalono, że występuje podwyższony poziom CRP, czyli zakażenie organizmu i podwyższona temperatura ciała pokrzywdzonej. Wykonano USG, które wskazało, że płód w dwudziestym drugim tygodniu ciąży obumarł. Wtedy podjęto decyzję o przeprowadzeniu cesarskiego cięcia i przewiezieniu pacjentki na blok operacyjny - informowała prok. Agnieszka Wichary z Prokuratury Regionalnej w Katowicach.

Niestety kobieta zmarła z powodu wstrząsu septycznego. Śledczy badają, czy lekarze dopuścili się błędu w sztuce medycznej. W komentarzach dotyczących śmierci pani Izabeli, a także w jej wiadomościach do rodziny, pojawia się jednak wątek dotyczący zaostrzenia prawa aborcyjnego w Polsce.

- Lekarz nie może zasłaniać się prawem mówiącym o ograniczeniu aborcji, tylko musi ratować życie, więc zawsze zachowanie lekarza będzie w pierwszej kolejności weryfikowane pod kątem błędu medycznego. Jednak nie można pominąć otoczenia prawnego, w jakim poruszamy się po orzeczeniu trybunału - przyznała w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" mec. Jolanta Budzowska, reprezentująca rodzinę zmarłej pacjentki.

Szpital w Pszczynie zawiesił dwóch lekarzy po śmierci pacjentki w ciąży

Trzydziestoletnia pacjentka zmarła w pszczyńskim szpitalu. Dwóch lekarzy, którzy pełnili dyżury w czasie jej pobytu, zostało zawieszonych w związku z toczącym się postępowaniem wyjaśniającym. "W chwili obecnej lekarze nie pełnią w placówce swoich obowiązków" - oświadczył Szpital Powiatowy w Pszczynie.

Szpital Powiatowy w Pszczynie poinformował o czynnościach, jakie podjęto po śmierci trzydziestoletniej Izabeli na Oddziale Neonatologicznym i Położniczo-Ginekologicznym.

Dyrekcja szpitala bezpośrednio po tragicznym zdarzeniu przeprowadziła postępowanie wyjaśniające, przegląd procedur oraz sposobu działania oddziału. Na bieżąco i z najwyższą powagą weryfikuje również informacje pojawiające się w przestrzeni publicznej - czytamy w oświadczeniu Szpitala Powiatowego w Pszczynie.

Rodzina zmarłej udostępniła m.in. SMS-y, w których pacjentka pisała: "Na razie dzięki ustawie aborcyjnej muszę leżeć. I nic nie mogą zrobić. Zaczekają, aż umrze lub coś się zacznie, a jeśli nie, to mogę spodziewać się sepsy. Przyspieszyć nie mogą. Musi albo przestać bić serce, albo coś się musi zacząć".

W piątek, 5 listopada, placówka zawiesiła dwóch lekarzy, którzy pełnili dyżur w czasie, kiedy rozegrał się dramat ciężarnej kobiety. — W chwili obecnej lekarze nie pełnią w placówce swoich obowiązków - oświadczono.

FOTORELACJA Z UBIEGŁOROCZNEGO MARSZU KOBIET W KNUROWIE:

czytaj więcej:

Chodnik knurow

Knurów miastem bez barier dla niepełnosprawnych?

Policjalogo1

W Knurowie pobito kobietę

Górnik JSW

Poważny wypadek w kopalni JSW. LPR na miejscu....

knurów

Miejcie się na baczności! Straż Miejska...

IMG 1054

Strażacy przy ul. Floriana. Co się stało?

D36 C3 EC5 89 A9 4 F83 8869 C8559 D5 A6303

4 zastępy straży na terenie CH Stara Cegielnia

IMG 5477

Strażacy z Knurowa i Gierałtowic w DPS Zameczek