Knurów: Co dalej z fabryką domów prefabrykowanych?

Blisko dwa lata temu Adam Rams za pośrednictwem lokalnych mediów z dumą informował, że na terenach KSSE w Knurowie rozpocznie się budowa nowej fabryki domów prefabrykowanych, gdzie zatrudnienie znajdzie 90 pracowników. Jak wygląda sytuacja w 2022 roku? Zapytaliśmy urzędników.

Dominik Borczyk
KSSE w Knurowie - strefa ekonomiczna w Knurowie

27 maja 2020 roku prezydent Gminy Knurów, Adam Rams podczas wystąpienia prasowego w największym serwisie informacyjnym w mieście ogłosił mieszkańcom, że Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna w Knurowie ma nowego inwestora informując, że zatrudnienie w nowej hali produkującej prefabrykowane domki znajdzie 90. pracowników.

- Knurów ma nowego inwestora. [...] Wkrótce rozpocznie się budowa nowej hali w której zatrudnionych będzie około 90 pracowników - powiedział prezydent Adam Rams w wystąpieniu prasowym dla IKNW

Na terenie KSSE w Knurowie dalej hula wiatr...

Mimo dwuletnich zapewnień o budowie fabryki produkującej prefabrykowane budynki mieszkalne z drewna na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Knurowie nie rozpoczęto budowy, a świeżo oddana droga jest idealnym miejscem na długie spacery, jazdę na rowerze, czy wyjście z psem.

Co na to Urząd Miasta w Knurowie oraz KKSE w Katowicach.

Urzędnicy z Urzędu Miasta w Knurowie zapytani o szczegóły dotyczące realizacji inwestycji w rejonie ul. Szpitalnej nic nie wiedzą, bo jak twierdzą - nie jest to w ich zakresie.

- Nie jest to w zakresie Urzędu Miasta w Knurowie - odpowiedzieli urzędnicy z knurowskiego magistratu zapytani o dalsze losy inwestycji na terenach KSSE w Knurowie

Postanowiliśmy również poprosić pracowników Katowickiej Strefy Ekonomicznej w Katowicach o poinformowanie nas na jakim etapie zatrzymała się budowa fabryki produkującej prefabrykowane budynki mieszkalne z drewna na terenie KSSE w Knurowie.

- My nie mamy bezpośredniej informacji na jakim są etapie - tłumaczy Łukasz Ciepły z wydziału obsługi inwestora Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Miało powstać 300 miejsc pracy

Przypomnijmy, że 19 października 2018 roku, czyli dwa dni przed wyborami samorządowymi, ówczesny prezydent Adam Rams starający się o samorządową reelekcję poinformował mieszkańców, że z sukcesem zakończył wielomiesięczne negocjację, a zagraniczny inwestor podjął decyzję o budowie nowoczesnego zakładu pracy na terenie KSSE w Knurowie, gdzie docelowo - zatrudnienie miało znaleźć blisko trzysta pracowników.

- Jest decyzja inwestora zagranicznego z branży automotive, że właśnie w Knurowie powstanie nowoczesny zakład, który produkuje plastikowe części, właściwie do wszystkich koncernów samochodowych na świecie. Inwestycja pochłonie 20 mln euro. Docelowo zatrudnionych zostanie 300. pracowników. To wielomiesięczne negocjacje możemy uznać, że zakończyliśmy z sukcesem - powiedział w wystąpieniu prasowym Adam Rams (19.10.2018)

Jak możecie sami zauważyć - nikt nic nie wie, a na terenach KSSE w Knurowie dalej hula wiatr.

czytaj więcej:

JSW SA

Pracownicy JSW dostaną rekompensatę finansową

Knurow park handlowy scaled

DL Invest Group: Park handlowy w Knurowie...

Nowe osiedle w Knurowie

W Knurowie powstanie nowe osiedle mieszkalne....

KWK Szczygłowice 2

15. tys. osób zatrudnionych w sektorze...

Zrzut ekranu 2021 08 12 o 08 39 35

Jest decyzja ws. radnego, który otrzymał...

Zrzut ekranu 2021 05 26 o 09 47 05

Zaczęła się rozbiórka Tesco. Kaufland coraz bliżej

Panorama miasta

W Knurowie powstanie pierwszy sklep...