Knurów: Ile Urząd Miasta zapłaci za odśnieżanie dróg? Będzie drożej niż w tamtym roku o 89 tys.

Urząd Miejski w Knurowie w wyniku przetargu wyłonił firmę, odpowiedzialną za zimowe odśnieżanie dróg, ciągów pieszych, parkingów oraz chodników należących do Gminy Knurów. Będzie drożej niż w ubiegłym roku.

Zimowa droga knurów

Zakład Usług Drogowych i Komunalnych Dromar ze Stanicy podobnie jak rok temu będzie odpowiedzialny za zimowe odśnieżanie gminnych dróg, ciągów pieszych, parkingów oraz chodników. Za wykonanie usług ustalonych w przetargu firma otrzyma 787 tysięcy złotych, czyli o 89 tysięcy złotych więcej niż w roku ubiegłym.

Zakład Usług Drogowych i Komunalnych zdrowe ze Stanicy zobowiązał się, że do 60 minut odśnieży gminne chodniki i ciągi pieszych, a do 120 minut ma potrwać likwidacja śliskości na drogach.

Warto wspomnieć, że w Knurowie zarządca wszystkich dróg wcale nie jest Gmina Knurów, jak mogłoby się wydawać. Przykładowo ul. Szpitalna posiada odcinek gminny oraz powiatowy, zaś ul. Niepodległości podlega już pod Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach. Komu więc należy zgłaszać skargi dotyczące złego stanu nawierzchni jezdni?

Komu wtedy zgłosić problem?

Najlepszym i najszybszym rozwiązaniem jest wykonanie telefonu do dyżurnego Straży Miejskiej w Knurowie, który w naszym imieniu będzie mógł zgłosić problem do podmiotu zajmującego się odśnieżaniem konkretnej drogi.


czytaj więcej:

Maciej Kandzior

Radny Kandzior chce zrezygnować z Rady Miasta...

Zrzut ekranu 2021 08 10 o 13 43 14

Majątek prezydenta Knurowa. Ile zarabia Adam...

8 DA7 EFD7 93 DB 41 D0 ABAE 4 BD9 EA9 A6 B68

Radny Szkatuła zaczepił radnego Kandziora. Czy...

Baby Trend

Targi Dziecięce babyTrends już w ten weekend. Ogromne rabaty

Przedszkole knurów

Ruszyły szczepienia uczniów w Knurowie

Zrzut ekranu 2021 05 20 o 08 16 19

Miasto przeznaczy dodatkowe 10 tys. na pomnik...

Zrzut ekranu 2021 05 13 o 10 04 59

Chodnik prowadzący do skrzyżowania bez...