Knurów: Kiedy rozpocznie się gazyfikacja miasta?

W związku z planowaną likwidacją starych kotłów węglowych coraz więcej osób zastanawia się, kiedy ruszy obiecana gazyfikacja naszego miasta. Warto przypomnieć, że do końca bieżącego roku musimy pozbyć się tzw. "kopciuchów", a na terenie miasta miał powstać pięciokilometrowy gazociąg.

Zrzut ekranu 2021 09 7 o 08 47 07

Polska Spółka Gazownictwa w ramach pierwszej inwestycji planowała uruchomienie sieci gazowej w rejonie ulic Rakoniewskiego, Wilsona, Cichej, Polnej, Grunwaldzkiej, czy Matejki, w październiku ubiegłego roku. Niepokojące wydarzenia związane z wybuchem pandemii COVID-19 wymusiły na spółce PSG przesunięcie zakończenia prac na koniec 2021 roku.

Co było powodem trudności w realizacji gazociągu w rejonie wyżej wspomnianych ulic?

W lipcu bieżącego roku Polska Spółka Gazownictwa informowała, że istnieje ryzyko kolejnego przesunięcia zakończenia realizacji projektu z uwagi na fakt, iż spółka napotkała trudności w uzyskaniu kompletu zgód właścicieli nieruchomości, którzy pośrednio oraz bezpośrednio mieli podłączyć się do nowej nitki gazociągu.

Pozostało 115 dni na likwidację starych kotłów węglowych

W związku z uchwałą antysmogową, która zakłada likwidacje kotłów węglowych do końca bieżącego roku, wśród mieszkańców pojawia się coraz większe zirytowanie, ponieważ pozostało 115 dni dzieli ich od wejścia w życie nowych przepisów. Urząd Miasta Knurów mając na uwadze termin opóźnienia prac związanych z uruchomieniem sieci gazowej, wnioskował do Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego o prolongatę terminu likwidacji kotłów węglowych.

Kiedy rozpocznie się realizacja projektu?

Polska Spółka Gazownictwa zapewnia, że postara się zrealizować pierwszy etap inwestycji jak najszybciej może.

Co o tym myślicie?

czytaj więcej:

IMG 6083

Urząd sprzedał działkę obok sklepu Netto....

IMG 0632

W Knurowie powstaną trzy miejskie punkty...

Zrzut ekranu 2021 07 5 o 13 00 27

Inwestor u bram strefy w Knurowie? Prawda czy...

Szpital Knurów

Ile osób zaszczepił Szpital w Knurowie

Dziedzic

Tłumy kibiców maszerowało ulicami Knurowa. O co...

Punkt szczepien knurow

Ruszyły zapisy na szczepienia w Knurowie

Zsz nr 2

"Górka" otwiera nowy kierunek kształcenia