Knurów: Policja aresztowała trzech Gruzinów, którzy kradli katalizatory w naszym mieście. Zobacz szczegóły

Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach poinformowała, że trzech obywateli Gruzji zostało zatrzymanych w w związku z kradzieżami katalizatorów na terenie Knurowa. Mężczyźni odpowiedzą za złamanie Art. 278 Kodeksu Karnego.


rzech obywateli Gruzji zostało zatrzymanych w związku z kradzieżami katalizatorów na terenie Knurowa. Mężczyźni w oczekiwaniu na rozprawy czas spędzą w areszcie. Obecnie udowodniono im 4 kradzieże, jednak sprawa jest rozwojowa. Zatrzymanie odbyło się dzięki policjantowi gliwickiej drogówki, który wracając do domu, zauważył poszukiwany pojazd, którym poruszali się sprawcy kradzieży.

W czwartkowe popołudnie knurowscy policjanci otrzymali informację o kradzieży katalizatora, do jakiej doszło w centrum miasta. W trakcie czynności na miejscu zdarzenia śledczy, z pomocą zapisów z monitoringu ustalili pojazd, którym poruszali się prawdopodobni sprawcy kradzieży. W ciągu kilku godzin od nadania komunikatu o poszukiwaniu samochodu, wracający ze służby policjant z ruchu drogowego gliwickiej komendy napotkał w drodze samochód sprawców. Po upewnieniu się, że jedzie za właściwym samochodem, podjął się śledzenia go. Krążący uliczkami żorskiego rynku samochód, zatrzymał się na parkingu jednego ze sklepów budowlanych. Gliwicki mundurowy wezwał na miejsce wsparcie. Żorscy policjanci zatrzymali wraz z gliwickim stróżem prawa trzech mężczyzn. Wszyscy, to obywatele Gruzji. 28, 30 i 42-latek najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie, gdzie będą oczekiwali na wyrok. Śledczy przedstawili każdemu z nich po cztery zarzuty kradzieży katalizatorów. Jeden z nich poszukiwany jest przez inne jednostki Policji, co świadczy o tym, że sprawa jest rozwojowa. Za swoje czyny mężczyźni mogą za kratami nawet 5 lat.

Zrzut ekranu 2021 08 23 o 11 35 36

Policjant gliwickiej drogówki, który wracał do domu, zauważył pojazd, którym poruszali się sprawcy kradzieży katalizatorów na terenie gminy Knurów. Obywatele Gruzji zostali aresztowani.

Jak do tego doszło?

W czwartek, 19 sierpnia, Komisariat Policji w Knurowie otrzymał informację o kradzieży katalizatora, do jakiego doszło w centrum miasta, obok Urzędu Miasta w Knurowie. Mężczyźni wycięli katalizator o godzinie 12:40 i odjechali z miejsca zdarzenia. Moment kradzieży zarejestrowała kamera samochodowa pojazdu, który był zaparkowany naprzeciwko sprawców kradzieży. Za pomocą zapisu z kamer śledczy ustalili pojazd, którym poruszali się obywatele Gruzji.

W ciągu kilku godzin od nadania komunikatu o poszukiwaniu samochodu, wracający ze służby policjant z ruchu drogowego gliwickiej komendy napotkał w drodze samochód sprawców. Po upewnieniu się, że jedzie za właściwym samochodem, podjął się śledzenia go. Krążący uliczkami żorskiego rynku samochód, zatrzymał się na parkingu jednego ze sklepów budowlanych. Gliwicki mundurowy wezwał na miejsce wsparcie. - czytamy w komunikacie Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach

Co im grozi?

Mężczyźni, to obywatele Gruzji. 28, 30 i 42-latek najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie, gdzie będą oczekiwali na wyrok. Śledczy przedstawili każdemu z nich po cztery zarzuty kradzieży katalizatorów. Jeden z nich poszukiwany jest przez inne jednostki Policji, co świadczy o tym, że sprawa jest rozwojowa. Za swoje czyny mężczyźni mogą za kratami nawet 5 lat. - dodaje KWP w Katowicach

czytaj więcej:

8 ED386 E1 AAAF 4 EEA 83 AF E4 BAA6 F087 E9

„Policjantka” oszukała mieszkankę Knurowa

Maciej Kandzior

Radny Kandzior chce zrezygnować z Rady Miasta...

Zrzut ekranu 2021 08 10 o 13 43 14

Majątek prezydenta Knurowa. Ile zarabia Adam...

8 DA7 EFD7 93 DB 41 D0 ABAE 4 BD9 EA9 A6 B68

Radny Szkatuła zaczepił radnego Kandziora. Czy...

Baby Trend

Targi Dziecięce babyTrends już w ten weekend. Ogromne rabaty

Przedszkole knurów

Ruszyły szczepienia uczniów w Knurowie

Zrzut ekranu 2021 05 20 o 08 16 19

Miasto przeznaczy dodatkowe 10 tys. na pomnik...