Knurów: Policja ostrzega przed złodziejami.

Policjalogo

W ostatnim czasie, na terenie Knurowa dochodziło do licznych kradzieży. W ubiegłym tygodniu, w środę, 14 lipca, nieznany sprawca włamał się do kiosku przy ul. Dworcowej. Złodziej, aby dostać się do wewnątrz postanowił wyciąć metalowy bok kiosku, a ze środka skradł paczki kurierskie oraz artykuły spożywcze. Dzień wcześniej, 13 lipca, na terenie parkingu przy KWK "Knurów-Szczygłowice"

W ubiegłym tygodniu, w środę, 14 lipca, nieznany sprawca włamał się do kiosku przy ul. Dworcowej. Złodziej, aby dostać się do wewnątrz postanowił wyciąć metalowy bok kiosku, a ze środka skradł paczki kurierskie oraz artykuły spożywcze. Dzień wcześniej, 13 lipca, na terenie parkingu przy KWK "Knurów-Szczygłowice" z samochodu marki Mitsubishi skradziono katalizator, a straty oszacowano na tysiąc złoty. W środę, 21 lipca, w tym samym miejscu doszło do kolejnej kradzieży katalizatora, a właściciel pojazdu zastał podniesione auto na kostce brukowej. 

Wczoraj na łamach portalu Twój Knurów opublikowaliśmy artykuł informujący o kolejnych kradzieżach. W poniedziałek, 19 lipca, za pośrednictwem portalu aukcyjnego OLX z mieszkańcem Knurowa skontaktowała się osoba, która rzekomo chciała zakupić przedmiot wystawiony przez knurowianina. Oszust zmanipulował sprzedającego i za pośrednictwem specjalnego linku wyłudził od poszkodowanego 10 tysięcy złotych. Przegląd Lokalny podaje, że tego samego dnia, w ten sam sposób oszukano innego mieszkańca Knurowa na kwotę 2 tysięcy złotych. 

Policja apeluje o wzmożenie sąsiedzkiej czujności, a w przypadku zauważenia podejrzanych osób, które mogą podejrzanie kręcić się obok samochodów zaparkowanych w pobliżu naszego miejsca zamieszkania, niezwłocznie zadzwonić pod numer 112.

Mieszkaniec Knurowa oszukany na 10 tys. zł. Policja ostrzega przed oszustami

czytaj więcej: