Knurów przyjmie uchodźców uciekających przed inwazją rosyjskich wojsk

Samorządowcy z Gminy Knurów na początku lutego podjęli decyzję o przyjęciu uchodźców z Ukrainy.

Dominik Borczyk
Ukraina i Knurów

Urzędnicy z ul. Floriana Ogana 5 w Knurowie doprecyzowali nieprecyzyjną informację przekazaną przez Centrum Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Knurowie w sprawie przyjęcia uchodźców uciekających przed inwazją rosyjskich wojsk z terytorium Ukrainy.

Knurów przyjmie uchodźców

Wbrew temu co przekazało nam wczoraj Centrum Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Knurowie, Gmina Knurów już na początku lutego w odpowiedzi na apel wojewody śląskiego wyraziła gotowość przyjęcia uchodźców z Ukrainy.

- Stosowne zgłoszenie przyjęte zostało do bazy danych przez Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Gliwicach. Gmina Knurów zadeklarowała możliwość zakwaterowania uchodźców na terenie obiektów sportowo-rekreacyjnych, jak również zapewnienia im podstawowej opieki podczas pobytu w Knurowie - informuje Urząd Miasta w Knurowie

Z informacji, które udało nam się uzyskać od knurowskich urzędników wynika, że ewentualni uchodźcy będą rozlokowani w obiektach sportowo-rekreacyjnych należących do Gminy Knurów lub Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Knurowie, gdzie urzędnicy zapewnią im podstawową opiekę podczas tymczasowego pobytu w naszym mieście.

czytaj więcej:

Zrzut ekranu 2021 06 7 o 11 54 36

Strajk pielęgniarek w Szpitalu w Knurowie

Zrzut ekranu 2021 06 7 o 10 27 03

100% ankietowanych nie chce pomnika Focha

Zrzut ekranu 2021 05 19 o 07 38 19

Dziś bez prądu. Sprawdź, gdzie i do kiedy

Dziedzic

Tłumy kibiców maszerowało ulicami Knurowa. O co...

Wielkogabaryty

Wywóz odpadów wielkogabarytowych - harmonogram

Dworcowa

Brak przejścia dla pieszych na ul. Dworcowej....

Śmieci knurow

Zaśmiecają las przy ul. Rakoniewskiego w Knurowie