Knurów: Pustostany straszą okolicznych mieszkańców

Niezamieszkałe budynku wielorodzinne należące do zasobu Gminy Knurów negatywnie wpływają na ład urbanistyczny oraz straszą okolicznych mieszkańców.

Do naszej redakcji zgłosiła się jedna z mieszkanek naszego miasta, która zwróciła uwagę na problem dotyczący porzuconych budynków należących do Gminy Knurów.

Pustostany straszą coraz bardziej…

Niezamieszkały budynek wielorodzinny przy ul. Karola Miarki w Knurowie należący do Miejskiego Zakładu Gospodarki Lokalowej i Administracji w Knurowie jest cały czas dewastowany przez bezdomnych oraz młodzież. Budynek - mimo zgłoszeń - nie został odpowiednio zabezpieczony.

- Budynki stoją puste nie zabezpieczone po nocach wchodzą na bezdomni i malolaci których nie da się przegonić środek mieszkań jest cały zdewastowany - ocenia pani Alicja

Mieszkańcy sąsiadujących zabudowań uważają, że bezradność oraz brak działań - mających na celu usunięcie bezdomnych - ze strony pracowników MZGLiA wpływa na brak poczucia bezpieczeństwa w tej okolicy.

- Mieszkam w placu gdzie jest pusty budynek i jest strach wieczorem wyjść. Starsi ludzie także którzy nawet z psem boją się wieczorem wyjść - dodaje zirytowana czytelniczka

Do budynku wielorodzinnego przy ul. Kościuszki 8 należącego do MZGLiA na kilka dni wprowadził się lokator, który pozostawił za sobą śmieci oraz smród, który inni mieszkańcy czują na klatce. (zdjęcie w fotogalerii)

- […] mieszkań nie chcą dać i trzeba czekać kilka lat - ocenia na koniec mieszkanka koloniji


czytaj więcej:

Byt znicz

Kamil osierocił córkę. Jego pogrzeb odbędzie...

Dombud Knurów

DOMBUD chce wybudować kolejne wielorodzinne...

70890 B06 0160 4012 8837 8 B91 C2 B92712

Adam Rams chce sprzedać kolejną działkę pod...

FAB13864 F752 4245 BE75 71741 BA933 BA

Dworek na Językach wystawiony na sprzedaż

Policja knurów

Policjanci nie mieli litości. Łączna wysokość...

BF31 CE14 559 F 44 A9 A28 E 1 BC145 DF712 E

Potrącono dziewczynkę na ul. Dworcowej w Knurowie

LPR

Poważny wypadek w Bojkowie obok Knurowa. Leci...