Knurowianie zakończyli obóz wspinaczkowy

W ostatnim czasie (27.07.2021 - 03.08.2021) odbył się tygodniowy obóz wspinaczkowy dla dzieci i młodzieży. Trenerem podczas obozu był nasz Knurowski fotograf Radosław Czapla, który trenuje również sekcje wspinaczkowe w Gierałtowicach i na Arenie dla Stowarzyszenia GTW (niestety Knurów nie posiada obiektów wspinaczkowych).

W obozie uczestniczyły dzieci z sekcji, które bardzo intensywnie wykorzystywały czas wchodząc w skałach, wspinając się z dolną asekuracją, ucząc się zakładać stanowiska i rozwijając swoje umiejętności w skałach. Obcowanie ze skałami i naturą jest doskonałą formą spędzania czasu i świetną dodatkową motywacją do treningów.

Do sekcji GTW od lat uczestniczyło wiele Knurowskich dzieci, które odnosiły sporo sukcesów. Wielu zawodników w tym z Knurowa posiada licencje zawodników PZA.

Nie tylko wspinaczka

Dzieci prócz wspinaczki miały okazję odwiedzić park linowy, basen, jaskinie Berkową i Głęboką, uczyły się w wiosce edukacyjnej o minerałach, geologii Jury, trenowały na ściance bulderowej. Było również wiele zabaw integracyjnych, spotkanie z psychologiem sportu czy też filmy o tematyce sportowej.

Wszyscy wrócili zmotywowani do dalszej pracy na sekcjach i z nowymi celami, a trener z nowymi pomysłami. W sekcjach Gieraltowickich GTW trenują trzy grupy – przedszkolaki, początkujący i grupa sportowa pod okiem Radosława Czapli z Knurowa.

czytaj więcej:

14 CFD0 C0 EBA8 4514 8 BDC 39284 BBBAFAA

Artur Bujnowski zajął 1-wsze miejsce w...

DSC 0150

Pobiegli dla chorego Dawidka

Zrzut ekranu 2021 05 11 o 08 01 41

Knurowianin zawalczy na Polsat Boxing Night w...

Szpital Knurów

Ile osób zaszczepił Szpital w Knurowie

Dziedzic

Tłumy kibiców maszerowało ulicami Knurowa. O co...

Punkt szczepien knurow

Ruszyły zapisy na szczepienia w Knurowie

Zsz nr 2

"Górka" otwiera nowy kierunek kształcenia