Knurowianie zakończyli obóz wspinaczkowy

6t M34 V Yw

W ostatnim czasie (27.07.2021 - 03.08.2021) odbył się tygodniowy obóz wspinaczkowy dla dzieci i młodzieży. Trenerem podczas obozu był nasz Knurowski fotograf Radosław Czapla, który trenuje również sekcje wspinaczkowe w Gierałtowicach i na Arenie dla Stowarzyszenia GTW (niestety Knurów nie posiada obiektów wspinaczkowych).

 W obozie uczestniczyły dzieci z sekcji, które bardzo intensywnie wykorzystywały czas wchodząc w skałach, wspinając się z dolną asekuracją, ucząc się zakładać stanowiska i rozwijając swoje umiejętności w skałach. Obcowanie ze skałami i naturą jest doskonałą formą spędzania czasu i świetną dodatkową motywacją do treningów. 

Do sekcji GTW od lat uczestniczyło wiele Knurowskich dzieci, które odnosiły sporo sukcesów. Wielu zawodników w tym z Knurowa posiada licencje zawodników PZA. 

Nie tylko wspinaczka

Dzieci prócz wspinaczki miały okazję odwiedzić park linowy, basen, jaskinie Berkową i Głęboką, uczyły się w wiosce edukacyjnej o minerałach, geologii Jury, trenowały na ściance bulderowej. Było również wiele zabaw integracyjnych, spotkanie z psychologiem sportu czy też filmy o tematyce sportowej. 

Wszyscy wrócili zmotywowani do dalszej pracy na sekcjach i z nowymi celami, a trener z nowymi pomysłami. W sekcjach Gieraltowickich GTW trenują trzy grupy – przedszkolaki, początkujący i grupa sportowa pod okiem Radosława Czapli z Knurowa.

6t M34 V Yw

czytaj więcej: