Knurowianin członkiem Instytutu Rozwoju Regionalnego Silesia

Wywiad z Szymonem Kędzierskim, członkiem Instytutu Rozwoju Regionalnego Silesia.

26556 C00 3 C4 C 4580 9 DD0 03 BE8 A78 E6 C6

Tydzień temu powstał Instytut Rozwoju Regionalnego Silesia. O cele i funkcjonowanie Instytutu zapytaliśmy jednego z założycieli, pochodzącego z Knurowa - Szymona Kędzierskiego.

Jesteś jednym z założycieli Instytutu Rozwoju Regionalnego Silesia. W jakim celu on powstał?

Cel jest bardzo prosty. Bliżej mieszkańców i bliżej problemów. Cieszę się, że w jednym miejscu udało nam się zebrać ludzi o różnych poglądach z różnych rejonów Województwa Śląskiego. W swoich szeregach mamy przedstawicieli środowisk lokalnych, partii politycznych z lewa i prawa, a także wielu innych dziedzin. To mieszanka, która zdziała wiele dobrego dla naszego regionu.

Jakimi problemami będzie zajmować się Instytut?

Tutaj pole do działania jest ogromne. Zaczynając od tematów związanych z wolontariatem, czy ekologią, a kończąc na tematach bardziej specjalistycznych. Na pewno transformacja energetyczna, która już wkrótce nastąpi w naszym regionie będzie tematem, w którym chcielibyśmy żeby nasz głos mocno wybrzmiał. Transformacja będzie wielkim wyzwaniem dla Śląska, gdyż będzie dotyczyć nawet 2 mln osób w naszym województwie - jeśli weźmiemy pod uwagę górników, ich rodziny oraz rodziny pracowników otoczenia okołogórniczego. To wielkie wyzwanie w aspekcie społecznym i gospodarczym na które musimy być bardzo dobrze przygotowani.

Jaka jest Twoja rola w Instytucie?

Tak, jak już wcześniej wspomniano jestem jednym z ojców założycieli. Od samego początku aktywnie uczestniczyłem w procesie tworzenia się IRRS. Oprócz tego jestem także członkiem komisji rewizyjnej.

Zaprosisz knurowian do Instytutu ?

— Już tam są. Paweł Rostkowski z którym od kilku lat współpracuję m.in. w stowarzyszeniu ZmieniaMY Knurów. Jest także doświadczony w sprawach samorządu, wieloletni radny Przemysław Dulias. Mam nadzieję, że z czasem mieszkańców naszego miasta w IRRS będzie więcej. Myślę, że w Knurowie jest wiele merytorycznych postaci, które mogłyby być ogromnym wsparciem dla instytutu.

Dziękujemy za rozmowę.

czytaj więcej:

Instytut

Na Śląsku powstał Instytut Rozwoju...

58 C864 D4 012 E 4 F6 C 83 F6 F1 B76 DED797 A

Knurowski hejt park dla młodzieży już jutro. O...

Adam rams 03b

Ile zarabia prezydent miasta Adam Rams?

Policja syreny

Radni walczą z hejtem. Zgłosili internautów na...

Śmieci knurow

Zaśmiecają las przy ul. Rakoniewskiego w Knurowie

Kolonija

Inwestycyjny bubel? Mieszkańcy nowych mieszkań...

Cmentarz knurow

Zmiany na cmentarzu przy Rakoniewskiego