Kolejny pożar wysypiska w Knurowie-Szczygłowicach

04 ECE977 DB97 4214 B87 D 8 CA5788 C9118

To kolejny pożar na wysypisku odpadów przy ul. Szybowej, od kiedy działalność po Komarcie przejęła niemiecka spółka PreZero.

Wczoraj na portalu Twój Knurów zamieściliśmy informacje o pożarze wysypiska odpadów przy ul. Szybowej w Knurowie-Szczygłowicach. Wśród wielu komentarzy zaczęły pojawiać się wpisy mówiące, że to kolejny pożar w ostatnim czasie, gdy zarządcą została niemiecka spółka PreZero, która przejęła długoletnią działalność po firmie KOMART. 

— Od kiedy Komart nie jest właścicielem wysypiska to już chyba drugi pożar. Należy się temu przyjrzeć i zastanowić czy chcemy mieć wysypisko w Knurowie... - skomentował Radny Miasta Knurów, Maciej Kandzior 

Kolejny pożar w ostatnim czasie 

Wczoraj, 25 lipca, przed godziną 16.00 oficer dyżurny straży pożarnej został powiadomiony przez pracowników nadleśnictwa o intensywnym zadymieniu na terenie wysypiska śmieci, w Knurowie przy ul. Szybowej

W działaniach pożarniczych jako pierwszy wziął udział samolot gaśniczy, który zrzucił wodę na płonącą koparkę oraz teren wysypiska. Po chwili na miejscu zjawiło się 7 zastępów straży pożarnej.

Przypomnijmy, że 1 czerwca 2021 roku, na terenie wysypiska odpadów przy ul. Szybowej doszło do samozapłonu składowanych odpadów. 

czytaj więcej: