Kolorz: Niech sobie w d**ę wsadzą te wszystkie swoje postanowienia, bo my ich respektować nie będziemy!

W proteście pod siedzibą TSUE w Luksemburgu manifestowało dwa tysiące górników, energetyków, hutników, a przede wszystkim polskich pracowników, którzy sprzeciwiają się jednoosobowym decyzjom, które uderzają w polski przemysł wydobywczy.

W piątek, czyli 22 października 2021 roku pod siedzibą Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej odbył się protest z udziałem dwóch tysięcy polskich pracowników, którzy protestowali w sprawie kontrowersyjnych decyzji sędziów TSUE dotyczących tymczasowego zamknięcia kompleksu Turów w Bogatyni.

Dominik Kolorz: Będziemy respektować, to co dzieje się w naszym kraju, a nie to, co narzuca nam Unia Niesprawiedliwości Europejskiej!

Przewodniczący zarządu regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ "Solidarność" w swoim wystąpieniu pod siedzibą TSUE w Luksemburgu stanowczo zaznaczył, że będziemy respektować, to co dzieje się w naszym kraju, a nie to, co narzuca nam Unia Niesprawiedliwości Europejskiej.

- Niech sobie za przeproszeniem w d**ę wsadzą te wszystkie swoje postanowienia, bo my ich respektować nie będziemy! Jesteśmy suwerennym krajem, jesteśmy niezależnym samorządnym związkiem zawodowym "Solidarność", który bezprawia, zakazów i nakazów nie znosił. Nie znosimy nakazów i zakazów i respektować ich nie będziemy! Będziemy respektować, to co dzieje się w naszym kraju, a nie to, co narzuca nam Unia Niesprawiedliwości Europejskiej!- grzmiał Dominik Kolorz, przewodniczący zarządu regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ "Solidarność"

Demonstracja "Solidarności" w Luksemburgu

Do Luksemburga, a nie do Brukseli zjechali dlatego, że właśnie tu znajduje się siedziba TSUE, czyli Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. A to wyrok TSUE w sprawie kopalni Turów napsuł krwi związkowcom z "Solidarności".

- Jesteśmy tutaj (pod siedzibą TSUE w Luksemburgu - przyp. red.) jako reprezentacja! Ostrzegamy i dajemy wam czas do namysłu. Jeżeli nie, to podpalimy Europę, ale podpalimy ją w naszych sercach, aby dać odpór tym idiotom, którzy dzisiaj decyzjami jednoosobowymi zamykają tysiące miejsc pracy i pozbawić chcą energii elektrycznej milionów Polaków – krzyczał Piotr Duda, przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" w trakcie demonstracji w Luksemburgu.

Luksemburg uzbrojony przed manifestacją

Zapowiedzi licznej demonstracji zrobiły na władzach Luksemburga takie wrażenie, że zdecydowały się na uzbrojenie terenu wokół siedziby TSUE. Postawiono zasieki, bariery z drutem kolczastym, metalowe bramy, których pilnowali uzbrojeni po zęby policjanci, prawie jak przed meczem piłkarskim z udziałem chuliganów jako publiczności. Na ulicach można było zobaczyć transportery opancerzone policji. Zobacz zdjęcia


czytaj więcej:

Rada miasta knurów

Ile zarabiają Radni Rady Miasta Knurów?...

Policja Knurów

Knurowianin znęcał się nad żoną. Został...

D1 D7 C0 EF C691 4 FF4 B66 F 4280 DDF387 FF

Radni chcą odwołać kolegę, który prowadził po...

IMG 7436

Obiecanki cacanki? Blisko rok czekania bez efektów

Policja zw

Niezidentyfikowany statek powietrzny nad Chorzowem

Panoramaa knurow

Witamy na nowej stronie Twój Knurów

Ekkert

Prezes szpitala w Knurowie szuka ochotników do...