Krew, pot i łzy. Uczniowie z Knurowa rozpoczęli poligon

CFB360 FD 0 F3 C 4 E43 B052 CC72 B1 B63 FB2

Przyszli funkcjonariusze policji, żołnierze jednostek wojskowych, strażacy oraz ratownicy medyczni z Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie rozpoczęli czterodniowy poligon na terenie Jeziora Pławniowickiego, w Niewieszach.

85 uczniów klas mundurowych z ZSZ nr 2 w Knurowie rozpoczęło dziś przygodę, którą będą pamiętać przez najbliższe lata. Miejscem zgrupowania młodzieży jest leśny teren przy Jeziorze Pławniowice. 

Czterodniowa wycieczka o charakterze militarnym jest elementem edukacji proobronnej popularyzującej wśród uczniów ZSZ nr 2 w Knurowie, służbę w jednostkach Wojska Polskiego oraz innych formacjach mundurowych. 

Krew, pot i łzy...

Od rana do wieczora uczniowie biorący udział w tzw. „poligonie” będą nosić mundur, który towarzyszył im na co dzień podczas zajęć edukacyjnych, w szkole. Uczestnicy za sprawą kilku wymagających dni będą mogli poczuć namiastkę życia, do złudzenia przypominającego służbę wojskową. 

Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, które będą czekać na uczestników poligonu. Jak udało nam się dowiedzieć - uczniowie w asyście wykwalifikowanych specjalistów będą skakać z kilkunastometrowego mostu oraz wykonają skok do wody z motorówki. 

Z punktu widzenia uczniów  

Pierwszym etapem rozpoczynającym czterodniowy poligon było samodzielne rozbicia obozowiska, które posłuży uczniom jako miejsce snu i regeneracji między ćwiczeniami. 

Ćwiczenia ogólnowojskowe, wymarsze ze sprzętem wojskowym, nauka posługiwania się bronią, ćwiczenia taktyczne, musztra, wymarsze do lasu, ćwiczenia sprawnościowe, szkolenie wodne na motorówkach, spora dawka teorii i praktyki - to tylko część atrakcji, które czekają na uczestników militarnej wycieczki. 

Ten czterodniowy poligon ma na celu pokazanie uczniom,  jak wygląda życie w wojsku. Dla uczniów przygotowaliśmy wiele atrakcji, ćwiczeń oraz nauki - w szczególności tej praktycznej, jak i teoretycznej. Uczestnicy będą mogli nauczyć się samodzielności, która w znaczący sposób wpłynie na rozwój osobisty każdego ucznia. To dzięki takim praktycznym zajęciom w terenie, uczniowie będą mogli zweryfikować swoje wyobrażenia o pracy w służbach mundurowych — relacjonuje Sławomir Tokarz, nauczyciel klas mundurowych w ZSZ nr 2 w Knurowie. czytaj więcej: