Kto jest odpowiedzialny za utrzymywanie porządku na drogach w Knurowie?

Zimowa droga knurów

W Knurowie bez wątpienia zima zaskoczyła kierowców, a przede wszystkim podmioty odpowiedzialne za odśnieżanie dróg oraz chodników, w naszym mieście, jak i w całej Polsce. Intensywne opady śniegu spowodowały spore utrudnienia podczas poruszania się autem.


Mimo zapowiadanych prognoz pogody, wiele mieszkańców uważa, że służby drogowe zignorowały ostrzeżenia i najzwyczajniej w świecie zaspały, zaczynając prace zbyt późno.

Warto wspomnieć, że w Knurowie zarządca wszystkich dróg wcale nie jest Gmina Knurów, jak mogłoby się wydawać. Przykładowo ul. Szpitalna posiada odcinek gminny oraz powiatowy, zaś ul. Niepodległości podlega już pod Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach. Komu więc należy zgłaszać skargi dotyczące złego stanu nawierzchni jezdni?

Komu zgłosić problem?

Najlepszym i najszybszym rozwiązaniem jest wykonanie telefonu do dyżurnego Straży Miejskiej w Knurowie, który w naszym imieniu będzie mógł zgłosić problem do podmiotu zajmującego się odśnieżaniem konkretnej drogi.

Przypomnijmy, że w Knurowie za właściwe utrzymanie dróg i chodników należących do gminy Knurów, odpowiada Zakład Usług Drogowych i Komunalnych Dromar ze Stanicy, który swoje usługi wycenił na 698 tysięcy złotych.

czytaj więcej:

Podpisanie listu intencyjnego, 20 sierpnia 2021

Współpraca między EFP a Forum Ekonomicznym

Europejskie Forum Przyszłości. Trzy dni emocjonujących debat

Przed nami Europejskie Forum Przyszłości

Delegacja sląska

Współpraca Śląska i Nadrenii Północnej-Westfalii

Panoramaa knurow

Diety radnych miasta Knurów. Ile zarabiają knurowscy...

165450353 860173484530747 3763569225097125310 n

ZmieniaMY Knurów pomaga potrzebującym

Kolonija

Inwestycyjny bubel? Mieszkańcy nowych mieszkań na III...

Karta wolontariusza

Karta wolontariusza w Knurowie. Czym jest?