Kto jest odpowiedzialny za utrzymywanie porządku na drogach w Knurowie?

Zimowa droga

W Knurowie bez wątpienia zima zaskoczyła kierowców, a przede wszystkim podmioty odpowiedzialne za odśnieżanie dróg oraz chodników, w naszym mieście, jak i w całej Polsce. Intensywne opady śniegu spowodowały spore utrudnienia podczas poruszania się autem.


Mimo zapowiadanych prognoz pogody, wiele mieszkańców uważa, że służby drogowe zignorowały ostrzeżenia i najzwyczajniej w świecie zaspały, zaczynając prace zbyt późno.

Warto wspomnieć, że w Knurowie zarządca wszystkich dróg wcale nie jest Gmina Knurów, jak mogłoby się wydawać. Przykładowo ul. Szpitalna posiada odcinek gminny oraz powiatowy, zaś ul. Niepodległości podlega już pod Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach. Komu więc należy zgłaszać skargi dotyczące złego stanu nawierzchni jezdni?

Komu zgłosić problem?

Najlepszym i najszybszym rozwiązaniem jest wykonanie telefonu do dyżurnego Straży Miejskiej w Knurowie, który w naszym imieniu będzie mógł zgłosić problem do podmiotu zajmującego się odśnieżaniem konkretnej drogi.

Przypomnijmy, że w Knurowie za właściwe utrzymanie dróg i chodników należących do gminy Knurów, odpowiada Zakład Usług Drogowych i Komunalnych Dromar ze Stanicy, który swoje usługi wycenił na 698 tysięcy złotych.

czytaj więcej: