Lewoskręt przy OSP, przejścia dla pieszych - czyli radny na rowerze

2 F621 EEB B61 A 4 DD5 9 D5 A 8 AE81500557 C

Jak połączyć przyjemne z pożytecznym? Wczoraj, radny Rady Powiatu Gliwickiego, Dawid Rams poinformował, że wybrał się na wycieczkę rowerową po drogach w Knurowie. Jakie wnioski? Czy coś do poprawy? Czytajcie poniżej.

Na wstępie warto zaznaczyć, że drogi należące do Powiatu Gliwickiego to m.in ul. 1 maja, Szpitalna, Kosmonautów, czy Wilsona.

Dawid Rams zaznaczył, że nie sprawdził wszystkich ulic zarządzanych przez Zarząd Dróg Powiatowych w Gliwicach, aczkolwiek do tych, które zobaczył ma ambiwalentny stosunek. Radny jednoczenie ma pozytywny i negatywny stosunek do jakości dróg powiatowych. — Źle nie jest, ale parę rzeczy trzeba by poprawić - napisał radny, Dawid Rams.

Lewoskręt przy OSP Knurów.

Jak czytamy we wczorajszej relacji Radnego Ramsa - czekamy na decyzję w sprawie słynnego już lewoskrętu.

Przypomnijmy, że 26 stycznia Rams poinformował, iż w nawiązaniu do rozmowy z Starostą Powiatu Gliwickiego została zlecona wstępna koncepcja przebudowy skrzyżowania ul. 1 maja z ul. Wilsona, która zakładała wyznaczenie lewoskrętu z ul. 1 maja na ul. Wilsona. 

Obecne rozwiązanie na skrzyżowaniu powoduje, iż w godzinach szczytu tworzy się zator. Jedynym i słusznym rozwiązaniem jest budowa lewoskrętu, który w znaczący sposób poprawi płynność komunikacyjną w tej części miasta. 

Warto dodać, że wielu lokalnych kierowców tworzy tzw. niewidoczny lewoskręt, umożliwiając płynny przejazd na wprost pojazdom znajdującym się tuż za nimi. Trzeba zaznaczyć, że podejmują się oni dosyć ryzykownego manewru, bowiem tworząc niewidoczny lewoskręt, kierowcy są często zmuszeni wjechać na przeciwległy pas narażając się na ewentualną kolizję. 

Rams dodał, że złoży kilka interpelacji dot. poprawy bezpieczeństwa na pasach dla pieszych na drogach należących do ZDP Gliwice.

Źródło; Dawid Rams FacebookŹródło: Dawid Rams

czytaj więcej: