LWSM informuje o kolejnej podwyżce! Sprawdź za co

Rafał Grzegorz
Podwyżki knurów

Zarząd Lokatorsko-Własnościowej Spółdzielni Mieszkaniowej poinformował, że od 1 stycznia 2022 roku zwiększy się koszt sprzątania klatek schodowych. Lokatorzy LWSM-u będą mieć wybór - zapłacić więcej lub myć samemu.

Fundusz remontowy

15 lipca 2021 roku Rada Nadzorcza LWSM w Knurowie, na podstawie statutu podjęła uchwałę, która od 1 listopada 2021 roku wprowadza w życie zwiększenie miesięcznej stawki odpisu na fundusz remontowy, który jest częścią składową eksploatacji z kwoty 1,75 zł/m2 do kwoty 2,15 zł/m2, czyli 0,40 zł/m2 miesięcznie. Jak łatwo policzyć utrzymanie przeciętnego mieszkania o powierzchni 50 m2 wzrośnie miesięcznie o 20 zł, a rocznie o 240zł.

Podwyżka dot. sprzątania klatek schodowych?

Zarząd Lokatorsko-Własnościowej Spółdzielni Mieszkaniowej tłumaczy, że koszty eksploatacji zasobów spółdzielni rosną argumentując to faktem, iż dotychczasowi wykonawcy zapewniający bieżącą obsługę techniczną oraz porządkową wystąpili o wzrost obowiązujących stawek o 30-40%.

W ostatnim czasie zarząd LWSM-u poinformował swoich lokatorów o tym, że wykonawca zajmujący się sprzątaniem klatek schodowych zaproponował stawkę w wysokości 11,50 zł od mieszkania, czyli wzrost o 1,8 zł w stosunku do obecnej stawki wynoszącej 9,70 zł. Mieszkańcy mieszkający w zasobach Lokatorsko-Własnościowej Spółdzielni Mieszkaniowej wkrótce staną przed wyborem rezygnacji z dotychczasowego wykonawcy i własnoręcznie dbać o porządek na klatce schodowej lub przyjąć nowe warunki firmy sprzątającej. 


czytaj więcej:

Knurów

Najdroższe ulice w Knurowie. Przygotowaliśmy zestawienie....

Górnicy Knurów

Górnicy z Knurowa protestowali pod siedzibą TSUE w...

Szczyglowice 04 fot dawid lach

W KWK "Knurów-Szczygłowice" trwa akcja przeciwpożarowa....

E25587 C5 2776 4517 9 D6 C 909 C142 FC474

Policja nie popiera pomysłu postawienia pomnika na...

Dworzec knurow

Ratujmy knurowski dworzec. Podpisz petycję ws. ocalenia...

IMG 5962

Sklep Intermarche w Knurowie jak poczta, będzie czynny...

Szpital Knurów

Szpital w Knurowie otrzyma ponad 2 mln zł na remont placówki