Makabryczne morderstwo w Knurowie. Prokuratura z Gliwic ujawnia nowe fakty

W marcu bieżącego roku serwisy informacyjne oraz ogólnopolskie media obiegła informacja o makabrycznym morderstwie, które zostało popełnione w naszym mieście. Pierwsza sekcja zwłok wykazała, że zamordowana knurowianka miała kilka ran postrzałowych głowy i klatki piersiowej.

krwawe ręce knurów

We wtorek, 23 marca w jednym z bloków na osiedlu Wojska Polskiego w Knurowie rozegrał się prawdziwy dramat. Dwa dni po zdarzeniu rzecznika Prokuratury Okręgowej w Gliwicach powiedziała dla Polskiej Agencji Prasowej, że przyczyną śmierci kobiety były rany postrzałowe, zarówno głowy, jak i klatki piersiowej.

Dzień morderstwa

We wtorek, 23 marca bieżącego roku mężczyzna kupując alkohol w jednej z pobliskich stacji paliw w Knurowie, powiedział pracownicy stacji, iż zabił swoją żonę, jednocześnie podając swój adres zamieszkania. Kobieta, która obsługiwała mężczyznę niezwłocznie zadzwoniła na Komisariat Policji przedstawiając sytuację o, której została poinformowana przez 49-letniego mieszkańca Knurowa.

Po przyjęciu zgłoszenia oficer dyżurny postanowił wysłać policjantów pod wskazany przez pracownicę stacji benzynowej adres. Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce, zauważyli mężczyznę, który na klatce schodowej mierzył do siebie z broni. Policjanci obezwładnili mężczyznę, a chwilę później znaleźli w jego mieszkaniu ciało zamordowanej kobiety, która okazała się być żoną zatrzymanego.

W mieszkaniu przy ul. Kapelanów Wojskowych w Knurowie przeprowadzono czynności dochodzeniowe z udziałem prokuratora, biegłego z zakresu medycyny sądowej oraz techników kryminalistyki.

Prokuratura przedstawiła zarzuty

Na drugi dzień po morderstwie Prokuratura Rejonowa Gliwice-Zachód przedstawiła zatrzymanemu zarzut zabójstwa. 49-latek podczas przesłuchania przyznał się do winy.

Nowe fakty

Dzisiaj, czyli 27 sierpnia Prokuratura Rejonowa Gliwice-Zachód poinformowała nas, że postępowanie przygotowawcze zbliża się ku końcowi, ze względu na przybywający materiał dowodowy w sprawie zabójstwa kobiety z Knurowa. Mężczyzna tymczasowo przebywa w areszcie oczekując na rozprawę sądową.

czytaj więcej:

8 E8431 A5 9383 4146 B32 B F7 E8 D907 AC4 C

W Knurowie grasuje podpalacz

EAB6 DAF8 3011 4880 87 E4 37 E088 BDA755

Policjanci z Knurowa zatrzymali 48-latka. Za...

IMG 4372

Śmigłowiec LPR lądował na targowisku w Knurowie

Szpital Knurów

Ile osób zaszczepił Szpital w Knurowie

Zniszczone auto

Znów ktoś celowo niszczy samochody w Knurowie

Punkt szczepien knurow

Ruszyły zapisy na szczepienia w Knurowie

Policjalogo1

W Knurowie pobito kobietę