Marek Węgorzewski przez 29 lat zebrał 40 tysięcy autografów. TVP nagrało o nim materiał

Marek Węgorzewski na co dzień pracuje w Poczcie Polskiej jako listonosz. Od dwudziestu dziewięciu lat jest kolekcjonerem autografów, a jego kolekcja posiada ok. 40 tysięcy podpisów ludzi z całego świata - polityków, sportowców, czy ludzi kultury.

TVP 3
Marek Węgorzewski

Marek Węgorzewski w wieku ośmiu lat rozpoczął zbierać autografy znanych osobistości z całego świata. Jak zaznacza - pomysł zbierania autografów narodził się podczas przeglądania niemieckiej gazety sportowej. Jego marzeniem jest zorganizowanie wystawy z okazji 30-lecia kolekcjonowania autografów, które przypada w lutym przyszłego roku.

Początki...

Pierwszym autografem w kolekcji Marka Węgorzewskiego był podpis Jana Furtoka, czyli byłego reprezentanta Polski i zawodnika GKS-u Katowice, który otrzymał 12 lutego 1992 roku rozpoczynając przygodę z kolekcjonowaniem podpisów. Kolekcjonerowi z Knurowa udało się zebrać ok 40 tysięcy podpisów ludzi z całego świata - sportowców, aktorów, muzyków, ludzi kultury czy polityków.

Papież oraz prezydent

Wśród 40-tysięcznej kolekcji podpisów możemy znaleźć autograf odtwórcy roli Jamesa Bonda, czyli Daniela Craiga. W zasobie Marka Węgorzewskiego znalazły się również podpisy byłego prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej - Aleksandra Kwaśniewskiego oraz papieża Jana Pawła II. Warto dodać, że portfolio knurowianina znalazł się również podpis Fidela Castro – kubańskiego rewolucjonisty, byłego premiera Kuby, polityka, żołnierza i adwokata.

czytaj więcej:

Baby Trend

Targi Dziecięce babyTrends już w ten weekend. Ogromne rabaty

DSC 0619

Uczennica knurowskiej mundurówki ukończyła...

Muzeum Powstań Śląskich Zdjęcie Główne

Odwiedź Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach

Zrzut ekranu 2021 06 10 o 08 33 36

Kto zaśpiewa na festiwalu z okazji Dni Knurowa?

2 A969 B59 952 D 4 D0 F 8934 87 CEDC6737 A3

Na głównej ulicy w Knurowie doszło do...

Dziedzic

Tłumy kibiców maszerowało ulicami Knurowa. O co...

Orso

Restauracja ORSO z Knurowa jedną z 100...