Medyczne usługi komercyjne – co przemawia na ich korzyść?

Czy kiedykolwiek zależało wam na szybkiej wizycie u lekarza, zwłaszcza u specjalisty? Niestety, chętnych jest sporo, a czas oczekiwania na wizytę zdecydowanie się wydłuża. Co zrobić w takiej sytuacji? Opcji jest kilka. Możecie skorzystać z usług komercyjnych, które znajdują się w ofercie knurowskich przychodni POZ. Poznajcie je.

ZOZ Knurów

Na czym polega usługa komercyjna?

Wielu pacjentów czekających na wizytę do diabetologa, reumatologa czy dietetyka nie wie, że może skrócić czas oczekiwania decydując się na usługę komercyjną. Wiadomo, że taka usługa jest dodatkowo płatna. Nie spisujcie jej na straty, doceńcie korzyści. Jej największą zaletą jest skrócenie czasu oczekiwania na wizytę do minimum. W Knurowie istnieje kilka przychodni, które oferują takie usługi. Postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej Zespołowi Opieki Zdrowotnej, którego możecie lepiej kojarzyć jako ZOZ Knurów.

Poznajcie ZOZ Knurów

Zespół Opieki Zdrowotnej w Knurowie tworzy pięć przychodni, znajdujących się na terenie naszego miasta. Oprócz działalności leczniczej na podstawie umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia (NFZ), ZOZ Knurów oferuje również usługi komercyjne, do których należą:

 • Konsultacje diabetologiczne,
 • Konsultacje dietetyczne,
 • Konsultacje reumatologiczne,
 • Krioterapia miejscowa.

Naturalnie nasuwa się pytanie w której przychodni możecie skorzystać z takiej usługi i jak kształtują się ceny? Postanowiliśmy ułatwić wam sprawę.

więcej o ZOZ Knurów znajdziecie na:

www: https://zozknurow.pl/

Facebook: https://www.facebook.com/Zesp%C3%B3%C5%82-Opieki-Zdrowotnej-w-Knurowie-250115931988924

ZOZ Knurów

Konsultacje diabetologiczne

Z konsultacji diabetologicznych możecie skorzystać w Przychodni nr 2, znajdującej się przy ulicy Kazimierza Wielkiego 6 w Knurowie. Konsultacje prowadzi lekarz - Specjalista Chorób Wewnętrznych i Diabetologii. Specjalizuje się między innymi w:

 • Leczeniu cukrzycy typu 1 i 2,
 • Profilaktyce cukrzycy typu 2 (tzn. leczenia stanów przedcukrzycowych jak nieprawidłowa glikemia na czczo czy nieprawidłowa tolerancja glukozy),
 • Prowadzeniu pacjentek z cukrzycą ciążową,
 • Leczeniu innych typów cukrzycy (m.in. cukrzycy związanej z przewlekłym zapaleniem trzustki, cukrzycy potransplantacyjnej),
 • Przygotowaniu pacjenta z cukrzycą do planowanego zabiegu operacyjnego,

a także jego dalszego prowadzenia w okresie okołooperacyjnym. Koszt wizyty to ok. 90-150 złotych. Jeżeli jesteście zadeklarowanymi pacjentami ZOZ Knurów to za wizytę zapłacicie mniej. Możecie się na nią umówić bezpośrednio w przychodni, drogą mailową: diabetolog@zozknurow.pl bądź pod numerem 32 235 13 11 wew. 37 lub 507 548 578.

Konsultacje dietetyczne

Konsultacje dietetyczne, tak jak diabetologiczne są prowadzone w przychodni nr 2, która mieści się przy ulicy Kazimierza Wielkiego 6 w Knurowie. Konsultacje prowadzi magister Dietetyki Celina Gibner, która swoim pacjentom proponuje:

 • Analizę składu i pomiar ciała,
 • Wywiad żywieniowy,
 • Porady i edukację żywieniową (kierowaną do dzieci i osób dorosłych),
 • Plan żywieniowy zawierający e-przepisy oraz listę zakupów.


Na wizytę możecie zapisać się bezpośrednio w przychodni, drogą mailową: kazikog@zozknurow.pl bądź drogą telefoniczną: 32 235 13 11 lub 500 551 874. Co do cen, za indywidualną konsultację zapłacicie 100 zł, a dla dwóch osób 180 zł. Kolejne, kontrolne wizyty są tańsze.

ZOZ Knurów

Konsultacje reumatologiczne

Na koniec musimy wspomnieć o konsultacjach reumatologicznych, które są prowadzone
w przychodni nr 5, przy ulicy Niepodległości 8 w Knurowie. Konsultacji udziela lekarz Urszula Ramian – Specjalista Chorób Wewnętrznych i Reumatologii. Cena wizyty to 70-90 zł. Zapłacicie mniej, jeżeli jesteście zadeklarowanym pacjentem ZOZ Knurów. Możecie również zdecydować się na konsultację domową, która kosztuje 200 zł. Na wizytę możecie zapisać się bezpośrednio w przychodni nr 5, drogą mailową: poz@zozknurow.pl lub drogą telefoniczną: 32 331 92 39 lub 500 551 068.

Poszukujesz diabetologa, dietetyka lub reumatologa? Zgłoś się do ZOZ Knurów i skorzystaj z ich usług komercyjnych.

czytaj więcej:

Zakład Opieki Zdrowotnej

Potrzebujesz lekarza specjalisty? Wiemy, jak go znaleźć!

1920x1080d

Co słychać w ZOZ Knurów?

IMG20211028123928

Bezpłatne badania w ZOZ Knurów

ZOZ Knurów

Którą Poradnie Specjalistyczną wybrać? Poznaj ZOZ w Knurowie

ZOZ Knurów Zdjęcie Główne

Poradnia Specjalistyczna potrzebna od zaraz!

Zdjęcie Główne

Nowe, atrakcyjne oferty w Kolejach Śląskich! Sprawdź i jedź

119950033 3240290839422169 157457262534998236 n

Piękno natury! Giełdy dla miłośników zwierząt i roślin