Miasto chce sprzedać "zielone" tereny? Mieszkańcy wystosowali petycje.

W ubiegły czwartek, czyli 18 listopada 2021 roku do Biura Obsługi Rady Miasta Knurów wpłynęła petycja podpisana przez 73 mieszkańców ul. Pocztowej i Spółdzielczej w Knurowie. Autorzy pisma nie zgadzają się na sprzedaż nieruchomości położonych przy ul. Pocztowej w Knurowie.

Zdjęcie ilustracyjne/ Rafał Grzegorz z Drona
Park knurow

Do Biura Obsługi Rady Miasta Knurów wpłynęła petycja sprzeciwiająca się sprzedaży nieruchomości należących do Gminy Knurów przy ul. Pocztowej w Knurowie. Chodzi o zielone tereny, które mogą być przeznaczone na zabudowę mieszkaniową wielorodzinną z możliwością lokalizacji usług nieuciążliwych.

– [...] Zostawcie nam zieleń! - grzmią mieszkańcy w petycji

Mieszkańcy zaznaczają, że wyżej wspomniane nieruchomości są terenami zielonymi stanowiącymi ogrody przydomowe mieszkańców przy ul. Pocztowej 6 i 8 w Knurowie. Lokatorzy z ul. Pocztowej wnoszą o zmianę planu zagospodarowania przestrzennego we wskazanym przez nich obszarze z terenów zabudowy wielorodzinnej na tereny rekreacyjne i zielone.

– Podczas dyżuru radnych zgłosili się do nas mieszkańcy ulicy Pocztowej 8. Złożyłem w swoim imieniu i radnego Gruszki wniosek na ręce Prezydenta. We wniosku zadaliśmy kilka pytań, m.in. czy dzierżawcy będą mogli uczestniczyć w przetargu w związku z zamiarem sprzedaży działek które do tej pory użytkowali. Mieszkańcy chcieli wyjaśnień odnośnie protokołu zdawczo -odbiorczego oraz czy ten proces można opóźnić? Z tych podstawowych pytań było takie także, czy gmina zamierza tam budować cokolwiek w związku z przeznaczeniem działek na cele usługowo - mieszkaniowe. 19 listopada otrzymaliśmy odpowiedź, która nie jest aż tak pesymistyczna dla mieszkańców, przekazałem ją jednej z osób które były na dyżurze. Jeżeli dojdzie do przetargu, mieszkańcy będą mogli w nim uczestniczyć, mogą być te tereny wykorzystywane jak do tej pory, czyli działki rekreacyjne, o tym zadecydują potencjalni nabywcy. Pewne sprawy muszą zostać jednak uregulowane, jak np złożenie wniosku o ewentualne odroczenie działań likwidacyjnych na tych działkach. Nie ma być tam żadnej zabudowy MTBS czy też SIM Śląsk. Gminie zależy na sprzedaży. Tych sprzedaży majątkowych na rok 2022 ma być bardzo dużo i mogą nawet sięgnąć kwoty kilkunastu mln zł - relacjonuje nam Artur Socha, Radny Rady Miasta Knurów

czytaj więcej:

knurów

Co denerwuje mieszkańców Knurowa?

Cf7b22f0 5892 4ea1 934b 3bbccae4a82e

Jacek Sasin przyjedzie do Katowic. Przedstawi...

Knurów

Zakaz ogrzewania domów węglem od 2028 roku?...

A34 C21 B7 123 A 4 B54 BFF4 67355 ECDB85 E

Jest coraz drożej. Gmina Knurów dopłaci 2,4 mln...

F3737211 1 C5 B 4 C1 F 9 F11 0 CA96 BA9 E9 EF

Knurów: Radni odrzucili petycję dot....

FDE4 E616 1 C27 49 CB AA1 F 7 F9 C3 AF97 CE9

Jest szansa na modernizacje parku NOT w...

Pieniadze knurow

104 tys. złotych do podziału w Knurowie