Przemyslowaa

Urząd Miasta zapomniał o firmach z ul. Przemysłowej?

Miasto zainwestowało w strefę widmo, a zapomniało o prężnie działającej strefie ekonomicznej przy ul. Przemysłowej w Knurowie?

Niewiele osób wie, że istniejąca strefa ekonomiczna w Knurowie przy ul. Przemysłowej jest motorem napędowym miasta Knurów. To z tego zapomnianego miejsca spływa do budżetu miasta wiele pieniędzy, dzięki którym urząd może realizować bieżące inwestycje na terenie gminy Knurów.

Warto zaznaczyć, że jednym z największych podatników z tytułu podatku CIT w naszym mieście jest firma WIOLA, która wg. szacunków wpłaciła do budżetu miasta Knurów ok. 1,6 mln zł. Na terenie strefy działa również wiele znaczących firm.

Jak firmy, to i pracownicy. Droga prowadząca na tereny strefy ekonomicznej spędza sen z powiek wielu pracownikom, bowiem niżej załączone zdjęcia doskonale ilustrują jaką drogę muszą pokonywać dziennie pracownicy autem lub idąc pieszo. Uszkodzenia na całej długości jezdni powodują, że samochód jest szybciej zniszczony.

Jak wynika z informacji, które przekazał radny Artur Socha - w 2017 wybrano firmę, która miała opracować dokumentację dot. przebudowy ul. Przemysłowej w Knurowie. Firma otrzymała z tego tytułu 99 tys. złotych. Termin zakończenia prac projektowych przewidziano na 38 tygodni. Firma Szafron Szendzielorz Projekty zrealizowała tylko część zadania, co skutkowało ogłoszeniem kolejnego przetargu. Całość miała zostać zrealizowana po 15 miesiącach...Na obecną chwilę zadanie realizuje Biuro Projektowo-Usługowe Alda, która wyceniła swoją usługę na 185 tysięcy złotych. W budżecie miasta Knurów, w 2021 roku przewidziano na ten cel 190 tys. złotych, co zdaniem Artura Sochy - można uznać za zapłatę za wykonaną usługę.

Pracownicy chcący pokonać ul. Przemysłową na pieszo są często zirytowani, ponieważ nie ma chodnika, a w sezonie zimowo-deszczowym na drodze, która prowadzi do pracy obecne jest ciągłe błoto oraz kałuże, które muszą dziennie pokonywać. Brak chodnika wpływa na bezpieczeństwo, ponieważ, gdy jest wieczór ciężko w tym miejscu zauważyć pieszych.

A wy co o tym myślicie? Uważacie, że gmina Knurów powinna w pierwszej kolejności zadbać o interesy firm przynoszących dochód czy inwestować w strefę widmo, która jest uczęszczana tylko i wyłącznie przez spacerowiczów oraz rowerzystów?

czytaj dyskusję

Awajz

zaprzestaną budować nikomu niepotrzebne pomniki to i pieniędzy trochę w kasie zostanie na remonty.

czytaj więcej:Polecamy: