Miasto wysiedliło lokatorów z ul. B. Prusa w Knurowie. To kolejny pustostan w tej części miasta

Pracownicy Urzędu Miejskiego w Knurowie oraz MZGLiA podjęli decyzję o wysiedleniu lokatorów zamieszkujących budynek przy ul. Bolesława Prusa 2 w Knurowie.

Józef Wierciński
Ul. Bolesława Prusa 2 Knurów

Gmina Knurów skrupulatnie wysiedla mieszkańców robotniczego osiedla, które powstało ponad sto lat temu. Decyzję o wyprowadzce otrzymali lokatorzy zamieszkujący w budynku wielorodzinnym przy ul. Bolesława Prusa 2 w Knurowie.

- To po prostu jest kpina i żart w który ciężko jest nam uwierzyć. Kupę pieniędzy przeznaczyliśmy w ciągu ostatnich dziesięciu lat na remonty, a teraz traktują nas jak zabawki, które od tak można wyrzucić - komentuje jeden z mieszkańców zamieszkujących na tzw. koloniji

Z niepotwierdzonych informacji przekazanych przez portal informacyjny Moje Miasto Knurów wynika, że budynek ma zostać zburzony, a w tym miejscu ma powstać zakład mechaniczny.

Gmina Knurów wysiedla mieszkańców, a potem sprzedaje budynki

W Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Knurowie pojawiła się informacja o przetargu dotyczącym zakupu prawa własności do dwóch zabytkowych budynków wielorodzinnych, które z uwagi na wysiedlenie lokatorów są obecnie pustostanami zlokalizowanymi przy ul. Stanisława Poniatowskiego i ul. Dworcowej. Przedmiotem nieograniczonych przetargów ustnych o których poinformował Prezydent Miasta Knurów Adam Rams będą dwa niezamieszkałe budynki, gdzie niegdyś mieszkało wiele rodzin - o powierzchni użytkowej 706 mkw oraz 834 mkw. Nieruchomości są własnością Gminy Knurów.

  1. Nieruchomość położona przy ul. Dworcowej 23 w Knurowie, oznaczona jako działka nr 1851/9 o pow. 706 m2 -
  2. Nieruchomość położona przy ul. Stanisława Poniatowskiego 2 w Knurowie, oznaczona jako działka nr 1851/11 o pow. 834 m2 -

Przeznaczenie nieruchomości

Zgodnie z obowiązującym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, wyżej wspomniane nieruchomości przeznaczone są pod tereny zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej, a budynku objęte są strefą ochrony konserwatorskiej. Nowy nabywca może prowadzić usługi nieuciążliwe z wyłączeniem usług gastronomii.

W Knurowie powstanie kilka nowoczesnych bloków. Sprawdź wizualizację nowych apartamentów

Warto zwrócić uwagę, że nowy właściciel nieruchomości położonych przy ul. Dworcowej 23 i ul. Stanisława Poniatowskiego 2 w Knurowie jest zobowiązany do wykonania zadań inwestycyjnych na budynkach mieszkalnych wielorodzinnych zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. - Należy zachować charakter budynków nawiązujący do zrewitalizowanych już obiektów gminnych, położonych przy ul. Dworcowej od numeru 7 do 21 - czytamy w przetargu.

4 lata na zakończenie inwestycji i oddanie budynków do użytku. Jak nie, to 100 tys. zł kary.

Przetarg na sprzedaż nieruchomości położonych przy ul. Dworcowej 23 i ul. Stanisława Poniatowskiego 2 w Knurowie mówi o tym, że zakończenie inwestycji powinno zakończyć się w ciągu czterech lat. Nowy właściciel budynków musi:

  1. zrealizować całościowy remont budynków, wraz z wszystkimi obróbkami blacharskimi, montażem rynien, montażem okien i okiennic, stolarki zewnętrznej
  2. wykonać elewację wraz z kolorystyką
  3. wykonać małą architekturę
  4. stworzyć układ komunikacji wewnętrznej
  5. wykonać utwardzenie podjazdów
  6. ukształtować teren zielenią

Na ul. Rakoniewskiego w Knurowie powstaje piękny i nowoczesny apartamentowiec. Zobacz wizualizację tej nieruchomości

- Za niedotrzymanie ww. terminu Gmina Knurów zastrzega sobie karę umowną w wysokości 100.000,00 zł, płatną na pierwsze żądanie Gminy w terminie 7 dni od daty otrzymania wezwania do zapłaty. Możliwość naliczenia przez Gminę Knurów kary umownej zostanie zapisana w notarialnej umowie sprzedaży - czytamy w przetargu.


czytaj więcej:

Rada Miasta Knurów / Ratusz Knurów

Oskarżyli wiceprezydent Gminy Knurów o...

Knurów

Zakaz ogrzewania domów węglem od 2028 roku?...

Mateusz Morawiecki

Ile Knurów straci na Polskim Ładzie?

IMG 6109

Czy kościoły w Knurowie mają cennik?

Zrzut ekranu 2021 05 17 o 08 04 59

W Knurowie kolejne dni bez prądu. Sprawdź, gdzie

Zrzut ekranu 2021 05 21 o 07 45 54

Kolejny dzień bez prądu. Sprawdź, gdzie i kiedy

165450353 860173484530747 3763569225097125310 n

ZmieniaMY Knurów pomaga potrzebującym