Mieszkańcom ul. Dywizjonu 303 w Knurowie może grozić areszt, ograniczenie wolności lub grzywna

W zeszłym tygodniu miał rozpocząć się gruntowny remont ul. Dywizjonu 303 w Knurowie. Znak przestawili mieszkańcy, bo jak twierdzą - blokował tylko kilkanaście miejsc parkingowych, a postępów nie było widać.

Dominik Borczyk/ Twój Knurów
Dywizjonu 303 w Knurowie

Kierowcy samochodów osobowych parkujących na miejscach postojowych na ul. Dywizjonu 303 w Knurowie stracili cierpliwość i przesunęli znaki zakazujące wjazdu na przyblokowy parking. Przegląd Lokalny powołując się na urzędników przypomniał, że zgodnie z 85. § 1. Kodeksu Wykroczeń: Kto samowolnie ustawia, niszczy, uszkadza, usuwa, włącza lub wyłącza znak, sygnał, urządzenie ostrzegawcze lub zabezpieczające albo zmienia ich położenie, zasłania je lub czyni niewidocznymi, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny. Oznacza to, że osoba, która przestawiła znak może zostać pociągnięta do odpowiedzialności.

Remont ul. Dywizjonu 303 w Knurowie

25 maja 2022 roku miała rozpocząć się przebudowa ulicy Dywizjonu 303 w Knurowie. Inwestycja zakłada wykonanie nowej nawierzchni z betonu asfaltowego o długości 420 metrów. W ramach zadania inwestycyjnego pojawią się również nowe chodniki wykonane z kostki brukowej.

- Ponadto powstanie nowa kanalizacja deszczowa, oświetlenie LED, a także przebudowana zostanie kolidująca sieć elektroenergetyczna oraz wykonanie zabezpieczenia istniejących sieci - wyjaśniają urzędnicy.

Za realizację inwestycji odpowiedzialna jest firma FIL-BUD sp. z o.o. z Gliwic. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 2,96 mln złotych.

- Warto wspomnieć, że nasze miasto złożyło wniosek o dofinansowanie powyższej inwestycji. Zgodnie z regulaminem Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, w ramach którego Gmina zabiegała o wsparcie finansowe, można było ubiegać się o środki w wysokości maksymalnie 50% kosztów całkowitych planowanego zadania. Wniosek Gminy Knurów został pozytywnie rozpatrzony - udzielono dofinansowania - dodają.

Radni wizytowali na ul. Dywizjonu 303 w Knurowie

W ostatnią niedzielę bieżącego miesiąca, czyli 29 maja 2022 roku czwórka przedstawicieli knurowskiego samorządu wizytowała na osiedlu Wojska Polskiego w Knurowie. Maciej Kandzior, Paweł Żak, Artur Socha oraz Bogdan Danielak wzięli pod lupę miejskie inwestycje.

- Jest to nasze rutynowe działanie. Od kilku miesięcy spotykamy się w każdej dzielnicy Knurowa, aby wiedzieć, co jeszcze trzeba poprawić lub w jakiej sprawie mamy interweniować - wyjaśnia lider Inicjatywy dla Knurowa, Maciej Kandzior.

Radni Rady Miasta Knurów odwiedzili ul. Dywizjonu 303, gdzie według zapowiedzi - kilka dni temu miał rozpocząć się gruntowny remont drogi.

czytaj więcej:

Powiat Gliwicki

Dawid Rams był przeciwko decyzji o...

UM knurów Urząd Miasta Knurów

Kontrola w Radzie Miasta. Wykazano istotne...

E33685 E0 FE28 40 AC ADAA D88 CCBF89 E02

Urząd ma problem. Nie potrafi sprzedać działki...

Powiat Gliwicki

Zarząd Powiatu Gliwickiego straci stanowiska?

4088 A8 F3 8093 4 A16 8 AFF 4 E3 D6 EDB778 F

Miasto zburzy zabytkowy familok przy ul. Dworcowej

Smieci

Przyjąłeś uchodźców wojennych pod swój dach w...

Podwyżki knurów

Kolejne drastyczne podwyżki czynszów dla...