Na skrzyżowaniu przy Lidlu powstanie sygnalizacja świetlna?

Przebudowa ul. Dworcowej w Knurowie przyniesie wiele zmian - jedną z nich może być montaż sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu przy sklepie Lidl.

D52459 C0 8073 4 B22 8 AEC 37 FD4 A4 FB8 A2

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach, czyli zarządca ul. Dworcowej w Knurowie w fazie projektowej rozważa montaż sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Dworcowej z ul. Henryka Sienkiewicza i ul. Bolesława Prusa.

- To są zasadnicze zmiany na DW 921 w Knurowie zawarte w koncepcji - wyjaśnia Artur Socha z Rady Miasta Knurów

Inną koncepcję na planowane zmiany dotyczące ul. Dworcowej mają mieszkańcy naszego miasta.

- Światła przy starej Poczcie....już blokują! Ruch jako taki...światła przy Lidlu....a nie wystarczy nakaz jazdy w prawo w stronę ronda i to by częściowo ułatwiło upłynniło wyjazd - ocenia Mariusz - mieszkaniec Knurowa

Remont głównych ulic w Knurowie

W marcu Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach ogłosił przetarg na przygotowanie dokumentacji projektowej oraz nadzór autorski nad zadaniem inwestycyjnym dotyczącym przebudowy drogi wojewódzkiej nr 921. w Knurowie. Oznacza to, że niebawem powinna ruszyć gruntowna modernizacja blisko 3. kilometrowego odcinka drogi 921. od wiaduktu kolejowego na ul. Niepodległości, aż po granicę administracyjną Gminy Gierałtowice na ul. Dworcowej.

- Inwestycja potrzebna miastu, bardzo kosztowna, a w trakcie realizacji uciążliwa. Potem już będzie tylko lepiej - relacjonował w mediach społecznościowych Adam Rams

Jak to się stało?

W czerwcu ubiegłego roku radni Sejmiku Śląskiego podjęli decyzję, że droga wojewódzka nr 921 zostanie gruntownie zmodernizowana. Remont rozpocznie się od ul. Dworcowej (na wysokości granic administracyjnych z Gierałtowicami), a zakończy na wysokości wiaduktu kolejowego, obok kina będącego siedzibą Centrum Kultury przy ul. Niepodległości.

Odcinek, który w ciągu najbliższych lat będzie przebudowany, to najważniejsza arteria komunikacji. Będzie to 3 kilometrowy odcinek, który zostanie gruntownie przebudowany - relacjonował wówczas wiceprezydent, Piotr Surówka, który w towarzystwie Tomasza Rzepy oraz Waldemara Dombka, był obecny na posiedzeniu Sejmiku Śląskiego.

czytaj więcej:

Knurów burza

IMGW ostrzega przed burzami z Gradem. Damian...

0 E9597 A4 9627 45 F6 A6 B6 EEA7 FA9 B1 C50

Bezsumienne zachowanie funkcjonariusza Straży...

0420 EBE8 BCB8 430 F B93 C B50 B31 BD4 DFF

Jakie sklepy powstaną w Knurowie?

Węzeł autostradowy w Knurowie zostanie zamknięty?

Węzeł autostradowy w Knurowie zostanie...

Plac 700-lecia w Knurowie

Czy Gmina Knurów sprzedała plac 700-lecia?

4 FAA5 C38 FBAC 44 E8 8 E47 645 CF64 A2672

Zgon na ul. Szpitalnej. Śmiertelne potrącenie

JRG Knurów

Alarm w przedszkolu przy ul. Armii Krajowej....