Na strefie w Knurowie zamiast fabryk powstanie duże osiedle?

Zamiast fabryk - wielkie osiedle? Czy to okaże się prawdą?

Działka strefa knurów

We wtorek, 20 kwietnia na łamach lokalnego tygodnika ukazał się artykuł oznajmiający, że terenem KSSE w Knurowie zainteresowali się inwestorzy. Mało tego, w dniu, gdy Przegląd Lokalny opublikował artykuł informujący o inwestorze, w Urzędzie Miasta doszło do spotkania wiceprezesa KSSE, Jacka Bialika, Adama Ramsa oraz przedstawiciela inwestora, który jest zainteresowany terenem knurowskiej strefy ekonomicznej.

Przegląd Lokalny poinformował, że wedle ich nieoficjalnych informacji - inwestor zakupił 15-hektarową działkę na terenach KSSE w Knurowie.

Damian Durkacz po raz kolejny zawalczy na prestiżowej gali boksu olimpijskiego.

Kim jest inwestor?

Z artykułu Przeglądu Lokalnego możemy wywnioskować, że inwestorem prawdopodobnie jest duży deweloper zajmujący się budową powierzchni magazynowych amerykańskiego pochodzenia. Radny Artur Socha ma inne zdanie o inwestorze zainteresowanym terenem KSSE w Knurowie.


– Wiem, że deweloper jest zainteresowany tymi działkami. Przyjdzie nam zostać sypialnią w rejonie. Tylko zastanawia mnie co się stanie jak tam Aqua Marine wprowadzi tą linię produkcyjną firmy Steiko. Na pewno będzie pierwsze bo ma pozwolenie na budowę - napisał radny Artur Socha, pod postem radnego Mariana Gruszki w serwisie Facebook.

Powszechny Punkt Szczepień w Knurowie zaczyna zapisy na szczepionkę przeciw COVID-19.

Co na to plan zagospodarowania przestrzennego?

Dzień po ogłoszeniu informacji o inwestorze postanowiliśmy zapytać Urząd Miasta, czy urzędnicy planują zmienić plan zagospodarowania przestrzennego w rejonie terenów KSSE w Knurowie, z działek o charakterze usługowo-handlowo-produkcyjnym na tereny zabudowy mieszkaniowej.

W czwartek, 29 kwietnia, Wydział Urbanistyki, Architektury, Strategii Rozwoju Miasta i Spraw Lokalowych odpowiedział nam, że w rejonie terenów KSSe przy ul. Szpitalnej w Knurowie planuje się zmianę przeznaczenia części działki nr 61/3 w Knurowie z działki o charakterze usługowo-handlowo-produkcyjnym na tereny zabudowy mieszkaniowej, a dokładnie pod częściowy teren zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej, a częściowo teren zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej, jednorodzinnej.

Zgrzyt w Radzie Miasta Knurów. Mieszkańcy zniesmaczeni. O co poszło?

Czy to oznacza, że inwestorem będzie duży deweloper, który na terenach KSSE w Knurowie zacznie budowę dużego osiedla mieszkaniowego? To się okaże.

Zdjęcie: Google Maps

czytaj więcej:

Kielbasa

Właściciele psów uważajcie! Ktoś rozrzucił...

Dziedzic

Tłumy kibiców maszerowało ulicami Knurowa. O co...

IMG 0632

W Knurowie powstaną trzy miejskie punkty...

Asset 4993281

W Knurowie powstanie Kaufland. Czy jest znana...

Policjaaa

11-latek z Knurowa został pobity przez dwóch...

Szpital Knurów

Ile osób zaszczepił Szpital w Knurowie

Punkt szczepien knurow

Ruszyły zapisy na szczepienia w Knurowie