Napadł na stację paliw w Knurowie. Sprawą zajmuje się prokuratura

Policja

W Knurowie na jednej ze stacji paliw doszło do napadu rabunkowego. Sprawą zajęła się prokuratura oraz funkcjonariusze policji.

Do zdarzenia doszło 17 czerwca br. o godzinie 5.00 na stacji paliw auto-gaz przy ul. Dworcowej w Knurowie. Mężczyzna przy użyciu gazu łzawiącego sterroryzował obsługę stacji paliw i zażądał pieniędzy. W momencie, gdy napastnik ukradł pieniądze postanowił uciec z miejsca zdarzenia.
Moment wejścia i ucieczki sprawcy zarejestrowały kamery gospodarcze monitoringu budynku. Sprawą napadu rabunkowego zajęła się Prokuratura oraz policja. 

Zgodnie z Art. 280 § 1 K.K sprawca napadu rabunkowego na stacje paliw, w Knurowie może otrzymać karę pozbawienia wolności do 12 lat. 

Art. 280 § 1 kk Kto kradnie, używając przemocy wobec osoby lub grożąc natychmiastowym jej użyciem albo doprowadzając człowieka do stanu nieprzytomności lub bezbronności, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

Art. 280 § 2 kk – Jeżeli sprawca rozboju posługuje się bronią palną, nożem lub innym podobnie niebezpiecznym przedmiotem lub środkiem obezwładniającym albo działa w inny sposób bezpośrednio zagrażający życiu lub wspólnie z inną osobą, która posługuje się taką bronią, przedmiotem, środkiem lub sposobem, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.
    czytaj więcej: