Napadli z bronią na 14-latków. Policja już ich zatrzymała

Solidarność
Zrzut ekranu 2021 07 2 o 10 26 50

30 czerwca późnym wieczorem przy ul. Sobótki w Gliwicach doszło do rozboju na dwóch nastolatkach. Do chłopców podeszli dwaj zamaskowani mężczyźni i grożąc pistoletami, zażądali wydania cennych przedmiotów oraz pieniędzy. Przerażeni sytuacją chłopcy oddali swoje telefony komórkowe i gotówkę. Policję powiadomiono dopiero po godzinie od zdarzenia. Mimo skąpych informacji, po kilku godzinach policjanci z komisariatów trzeciego oraz drugiego wytypowali, namierzyli oraz zatrzymali jednego ze sprawców. Zatrzymanie drugiego to tylko kwestia czasu.


Już po kilku godzinach śledczy z wydziału kryminalnego III komisariatu w Gliwicach, współdziałający z funkcjonariuszami z II komisariatu, na podstawie własnej intensywnej pracy operacyjnej zatrzymali 23-latka podejrzanego o to, że działając wspólnie i w porozumieniu z drugim sprawcą, napadł, zagroził pistoletem i okradł dwóch 14-letnich chłopców. W czasie rozboju zamaskowani (twarze zasłonięte „kominami”) sprawcy skradli pokrzywdzonym dwa telefony komórkowe i 50 złotych.


Policjanci przeprowadzili przeszukania i odzyskali skradzione mienie, zabezpieczyli też dwa pistolety, jak się okazało – na gumowe kulki, dodajmy, że mogące doskonale imitować broń palną.

Rozbój to przestępstwo zagrożone 12-letnim pobytem w więzieniu. Zatrzymany podejrzany mężczyzna jest osobą karaną już za przestępstwa przeciwko mieniu i tym samym, jako działający w ramach recydywy, może mieć pewność, że wymiar kary zostanie z urzędu podniesiony o połowę.

Rozbój to rodzaj przestępstwa, w którym używana jest przemoc wobec człowieka, co elektryzuje i mobilizuje policjantów do szybkiego ujęcia sprawców. Wymiar sprawiedliwości też nie jest łaskawy dla tego rodzaju przestępców. Przestrzegamy naśladowców. Wykrywalność takich czynów w naszym rejonie przekracza 83 procent.

czytaj dyskusję

Orion

[Komentarz ukryty z powodu niskiej oceny]

czytaj więcej: