Napadli z bronią na 14-latków. Policja już ich zatrzymała

Zrzut ekranu 2021 07 2 o 10 26 50

30 czerwca późnym wieczorem przy ul. Sobótki w Gliwicach doszło do rozboju na dwóch nastolatkach. Do chłopców podeszli dwaj zamaskowani mężczyźni i grożąc pistoletami, zażądali wydania cennych przedmiotów oraz pieniędzy. Przerażeni sytuacją chłopcy oddali swoje telefony komórkowe i gotówkę. Policję powiadomiono dopiero po godzinie od zdarzenia. Mimo skąpych informacji, po kilku godzinach policjanci z komisariatów trzeciego oraz drugiego wytypowali, namierzyli oraz zatrzymali jednego ze sprawców. Zatrzymanie drugiego to tylko kwestia czasu.


Już po kilku godzinach śledczy z wydziału kryminalnego III komisariatu w Gliwicach, współdziałający z funkcjonariuszami z II komisariatu, na podstawie własnej intensywnej pracy operacyjnej zatrzymali 23-latka podejrzanego o to, że działając wspólnie i w porozumieniu z drugim sprawcą, napadł, zagroził pistoletem i okradł dwóch 14-letnich chłopców. W czasie rozboju zamaskowani (twarze zasłonięte „kominami”) sprawcy skradli pokrzywdzonym dwa telefony komórkowe i 50 złotych.


Policjanci przeprowadzili przeszukania i odzyskali skradzione mienie, zabezpieczyli też dwa pistolety, jak się okazało – na gumowe kulki, dodajmy, że mogące doskonale imitować broń palną.

Rozbój to przestępstwo zagrożone 12-letnim pobytem w więzieniu. Zatrzymany podejrzany mężczyzna jest osobą karaną już za przestępstwa przeciwko mieniu i tym samym, jako działający w ramach recydywy, może mieć pewność, że wymiar kary zostanie z urzędu podniesiony o połowę.

Rozbój to rodzaj przestępstwa, w którym używana jest przemoc wobec człowieka, co elektryzuje i mobilizuje policjantów do szybkiego ujęcia sprawców. Wymiar sprawiedliwości też nie jest łaskawy dla tego rodzaju przestępców. Przestrzegamy naśladowców. Wykrywalność takich czynów w naszym rejonie przekracza 83 procent.

czytaj więcej:

Policja Knurów

Knurowianin znęcał się nad żoną. Został zatrzymany....

85049197 C686 4 D5 F B019 10 CD6418372 D

Tragiczny wypadek na lotnisku w Gliwicach. Sprawę zbada...

Straz pozarna

Płonęło wysypisko PreZero w Knurowie

4 DEDEC9 C AFB1 4603 A014 513302 A7 A99 B

Wesołe miasteczko przyjedzie do Knurowa. Sprawdź, kiedy

IMG 5358

Miasto Knurów zasadzi ponad 500 drzew. Sprawdź, gdzie

Zrzut ekranu 2021 05 21 o 14 27 54

22-latek z Knurowa dwukrotnie uratował życie obcej kobiety

Osp

Strażacy zaalarmowani w środku burzy. Co się stało?