Niemiecki gigant przejmuje lokalny rynek w Knurowie

Zrzut ekranu 2021 04 6 o 09 53 49

Niemieckie firmy przejmują lokalny rynek w Knurowie. Mali przedsiębiorcy zostaną wykończeni?


Niemiecki kapitał sukcesywnie przejmuje lokalny rynek sprzedażowo-usługowy w Knurowie. Niestety to nie żart. Niemiecka Grupa Schwarz to zachodni gigant, który zrzesza takie sklepy jak Lidl oraz Kaufland. Warto dodać, że do Grupy Schwarz należy również spółka PreZero - zajmująca się gospodarką odpadami i usługami w zakresie ochrony środowiska w Knurowie.

W Biuletynie Informacji Publicznej zamieszczono obwieszczenie prezydenta miasta Knurów, Adama Ramsa, z którego wynika, że już wkrótce między ul. 1 Maja, a ul. Jęczmienną może powstać kolejne centrum handlowe oraz sklep Kaufland należący do niemieckiej grupy Schwarz.

Przypomnijmy, że na terenie sklepu bo byłym Tesco trwa adaptacja budynku pod potrzeby sklepu Lidl, który w ciągu kilku następnych miesięcy ma się otworzyć na klientów oraz przyjąć 25 nowych pracowników.

Warto dodać, że niemiecka spółka PreZero International z Neckarsulm blisko rok temu, 25 kwietnia, przejęła przedsiębiorstwo utylizacji odpadów Komart z Knurowa. Jak wówczas informowała spółka PreZero.

– To strategiczne uzupełnienie jej działalności w Polsce. - komentowała spółka PreZero

Można powiedzieć, że niemiecka Grupa Schwarz będzie gigantem na lokalnym rynku w Knurowie, ponieważ na terenie miasta będą działać, aż 4 podmioty sprzedażowo-usługowe, które należą do niemieckiego giganta.

Zdjęcie: Z.drona Rafał Grzegorz

czytaj więcej: