Niemowle i 3-latka zostawieni na ulicy bez opieki, a obok leżący na ziemi nietrzeźwy ojciec

Na pochwałę i podziękowania zasłużyła mieszkanka Gliwic, która wczoraj przed godz. 15.00 usłyszała przeraźliwy płacz dziecka.

Safe image php

Gdy podeszła bliżej, zauważyła kompletnie pijanego i leżącego na chodniku mężczyznę, a obok niego dwoje malutkich dzieci. Wiedziała, co robić – natychmiast wezwała policję.

Na miejsce błyskawicznie skierowano patrol. Okazało się, że w rejonie ulicy Poniatowskiego, na chodniku przy cmentarzu żydowskim, leży nietrzeźwy mężczyzna, a obok niego, w wózku, znajduje się ok. 5-miesięczne dziecko, wystawione wprost na intensywne promieniowanie słoneczne. Mężczyzna miał pod „opieką” jeszcze 3-letnią dziewczynkę, która przeraźliwie płakała.

Funkcjonariusze zaopiekowali się dziećmi i podjęli próbę odnalezienia matki. Niestety, okazało się, że i ona jest „niedysponowana”. W rozmowie z dzielnicowym komisariatu w Zabrzu ustalono, że rodzina objęta jest już nadzorem kuratorskim. Tym samym nasi policjanci rozpoczęli procedury zabrania dzieci.

Na miejsce przybyła też wezwana załoga pogotowia ratunkowego. Na szczęście maluchy nie wymagały pomocy lekarskiej. Funkcjonariusze nawiązali kontakt z Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej w Gliwicach, którego pracownicy przejęli opiekę nad dziećmi. O sprawie powiadomiono sąd, który podejmie decyzję o dalszych losach rodziny. 43-latek trafił do policyjnego aresztu, podejrzany jest o narażenie dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.

Artykuł: Dzisiaj w Gliwicach

czytaj więcej:

Straż szpital knurów

Kilka zastępów Straży Pożarnej zaalarmowano do...

Pilne knurów

Knurów: Służby pilnie postawione na nogi

8 E8431 A5 9383 4146 B32 B F7 E8 D907 AC4 C

W Knurowie grasuje podpalacz

Policja

Knurów: Chciał ukraść katalizator. Zatrzymała...

Zrzut ekranu 2021 06 7 o 14 17 08

Dni Knurowa się odbędą. Sprawdź plan imprezy

Sczyglowice

Będą dodatkowe kontrole policji na Szczygłowicach

Toaleta knuriw

Mieszkańcy oburzeni ciągłą niedostępnością...