Niesamowity zwrot akcji. Miasto Knurów otrzyma 22 mln złotych

W poniedziałek, czyli 25 października 2021 roku została ogłoszona decyzja o dofinansowaniu w ramach pierwszego naboru Rządowego Funduszu Polski Ład. Gmina Knurów otrzyma 22 mln złotych. Sprawdź na co.

BDE2 D258 CDC0 4 C79 BB93 06 A2 E3 F5 C461

Prezes Rady Ministrów w poniedziałek wziął udział w konferencji dot. ogłoszenia wyników pierwszej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład - Program Inwestycji Strategicznych.

Mateusz Morawiecki zaznaczył, że Program Inwestycji Strategicznych jest programem unikatowym. – Program rządowy Polski Ład, program inwestycji dla samorządów o wielkości powyżej 23 mld zł, to program jedyny i największy taki przez ostatnie 30 lat w czasach wolniej Polski - wyliczał Premier Rzeczypospolitej Polskiej, Mateusz Morawiecki.

Knurów otrzyma 22 mln złotych

Gmina Knurów w ramach pierwszego naboru w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład - Program Inwestycji Strategicznych otrzyma 22 mln złotych. Bezwrotna pożyczka zostanie przeznaczona na realizację odwodnienia w rejonie osiedla Wojska Polskiego I i II.

Środki finansowe otrzymane w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład zostaną przydzielone na budowę kanalizacji deszczowej na terenie osiedla Wojska Polskiego I i II. Pieniądze zapewnią m.in budowę podziemnego rurowego zbiornika retencyjnego w wyżej wspomnianej części miasta. Dzięki środkom z RFPŁ, Gmina Knurów przebuduje nawierzchnię ul. Ułanów, gdzie zostaną wykonane miejsca postojowe wraz z podbudową.

Kolejne rządowe wsparcie

29 września 2021 roku biuro prasowe Szpitala w Knurowie, poinformowało, że knurowska lecznica, na podstawie złożonego przez powiat gliwicki wniosku, otrzyma środki finansowe z rezerwy ogólnej budżetu państwa.

Decyzja o przyznaniu środków finansowych na rzecz Szpitala w Knurowie została podjęta przez premiera RP, Mateusza Morawieckiego, który w porozumieniu z Ministrem finansów, funduszy i polityki regionalnej, ustalił, że knurowski szpital otrzyma 2,4 mln złotych.

Dzięki subwencji z środków rezerwy ogólnej budżetu państwa, Szpital w Knurowie będzie mógł zmodernizować trakt położniczy, który zostanie oddany do użytku w połowie grudnia 2021 roku.

czytaj więcej:

Mateusz Morawiecki

Ile Knurów straci na Polskim Ładzie?

FD1 AF364 1536 460 E A9 E6 5 F596 FC3 A844

W Knurowie powstanie kolejny pomnik? Odpowiada...

Ratusz Knurów

Wstydliwa podwyżka. Radni nie chcą komentować...

FFF897 E0 630 E 43 EB 992 E 26 F230 A4 FF6 D

Premier, Mateusz Morawiecki przyznał wsparcie...

Zrzut ekranu 2021 06 7 o 10 27 03

100% ankietowanych nie chce pomnika Focha

Ratusz knurow pl

Dyżury Radnych w Knurowie

Dworek na jezykach

Mieszkańcy Szczygłowic mają dość syfu?